Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az izmoknak szükségük van...

Az izmoknak szükségük van szénhidrátra vagy anélkül is tudnak fejlődni?

Figyelt kérdés
Szénhidráttal csak a belem nő.
2023. jún. 1. 19:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg jo hogy szukseg van, az ad energiat.
2023. jún. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10#

Általában azok az emberek, akik a szteroidra hivatkoznak, nem edzenek 1 éve sem.. :D


Naturálban is lehet jó fizikumot elérni, csak rohadt sok időt kell belefektetni.

+helyén kell legyen az edzés, kaja, regeneráció.


Itt meg ki is esett a hobbisták 95%-a, mert vagy nem eszik normálisan (itt a példa ez a kérdés is), vagy szar az edzése, vagy az életmódja miatt, napi 12 óra munka stb nem tud normálisan regenerálódni.


Azért kíváncsi lennék, hogy csak itthon vannak ennyire lemaradva az emberek 20 évvel, vagy máshol is ilyen rossz a helyzet?

2023. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 NTBS ***** válasza:
A kiegyensúlyozott táplálkozás fontos.
2023. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

10-es


A kérdező is legendás.

Naponta írogatja ki a baromságait, a sok agyatlan meg folyamatosan ugyanazokat a komoly válaszokat írja.

2023. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

12


Akik jók naturálba azok szerintem jó genetikájuk miatt azok, tudod akik izmosan pottyantak ki az anyukájukból, mert ilyen is van :D


Igazából naturálba azért nehéz mert egy hét kihagyás alatt annyit veszítesz amit 3 hét alatt hozol vissza tehát egy hét kihagyás 1 hónap stagnálást okoz. Tehát hacsak nem vagy profi nem tudod megtenni, hogy folyamat edz mint egy ló. Vannak dolgok az életben amik miatt nem mindig lehet lemenni edzeni.

2023. jún. 2. 10:41
 16/19 A kérdező kommentje:

10


Nem mindenki hajlandó a csirkés riszes dobozt mindenhová hordozni magával, tehát moziba diszkóba stb mert gáz. Vagyis upszi, elfelejtettem, hogy szórakozni nem is szabad mert felfalja az izmaid. Csak edzés + kaja + alvás.

Max egy évben egyszer kicsi magamutogatás a strandon, hogy lássák az emberek mekkora vagy.

Ennyit a szórakozásról.

2023. jún. 2. 10:44
 17/19 A kérdező kommentje:

Megcsekkoltam egy online kalória számolót és az jött ki, hogy heti 3-4 intenzív testmozgás (edzés már annak minősül?) mellett 3075 kalóriára van szükségem a testsúlyom megtartásához.

Ha heti fél kilót akarok fogyni akkor 2567 kalóriát kell fogyasztanom egy nap.

Ez mennyire megbízható adat?

Mert túl soknak tűnik szerintem.

Mert sajnos ahány kalória számoló annyiféle eredményt ad így 1800 és 2600 között mindenféle számot találni heti fél kilós fogyáshoz.

2023. jún. 2. 10:54
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

15#


Az tény, hogy a genetika nagyon nagy faktor ebben a sportban, viszont én még nem láttam olyan embert, aki szar genetikával konzisztens edzéssel, megfelelő táplálkozással és regenerációval szarul nézne neki..


Mindegy milyen a genetikád, bármiből kihozható jó fizikum naturálban. Nyilván itt az emberek testképe is félrement, mert mindenki Arnold akar lenni naturálban is, vagy a mai fiatalok közül sokan David Laidet tartják, mint amolyan álom fizikum, holott ő sem naturál. :D



1 hét kihagyás alatt meg nem veszítesz semmit. 1 hónap után is nagyon minimális és e mellé nagyon rosszul kell kajálni (értsd, kevés fehérjebevitel).

Nem olyan egyszerű izmot veszteni, mint sokan gondolják. Ez az izmot vesztünk 2 hét kihagyás után a tápkiegek hülyesége, hogy vegyed a hiper szuper bcaat és társait..


Az utolsó részével, amit írtál maximálisan egyet értek, de naturál hobbista szinten az életünket igazítjuk az edzéshez, nem pedig az edzést az életünkhöz. Ezért is lehetetlen a szomszéd Pistának feleség, család mellett, napi 12 óra melóval nem éppen reális elvárás egy izmosabb fizikum, de ezzel semmi baj nincs.


Csirke rizs meg nem kötelező, nincsenek kötelező ételek, pláne nem naturálban.

Van egy kalóriakereted, azon belül egyél meg legalább 1.5g/testsúlykg fehérjét és ennyi. Nem nagy tudomány ez.


A kalóriaszámlaló kalkulátorok gyakran (mindig) pontatlanok. Egy jó iránymutató, de ne vedd szentírásnak azt, amit oda írnak.

Egyél 2 hétig X mennyiségű kalóriát és nézd meg, hogy ebben a 2 hétben hogyan változik a súlyod. Ha elégedett vagy, akkor folytasd, ha nem, akkor változtass.

2023. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ja és ne értsetek félre, imádok edzeni, a mentális boost amit ad és maga a spiritualitása elképesztő élmény.

Más kérdés, hogy annak ellenére, hogy 15 éve edzek természetesen kisebb nagyobb kihagyásokkal még sosem látszott rajtam elsősorban mert szikár alkat vagyok nem túl jó izomtapadással, rövid izmokkal stb.


De maga az élmény amit nyújt meg a mentális problémaimra gyakorolt hatása páratlany

2023. jún. 2. 11:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!