Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erős puffadásra valaki valamit ?

Erős puffadásra valaki valamit ?

Figyelt kérdés
Már voltam gasztroenterologian,már minden kivizsgáláson,de semmi szervi baj,a házi orvosom szénhidrát mentes étkezést javasolt!próbálkozom,de mindentől puffadok! Valaki esetleg hasonló problémával küzd? Valami jó megoldás rá?
2023. jún. 14. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Nekem a glutén-tej- és cukormentes étrend segített. Előtte iszonyatosan puffadtam mindentől. Lehet a bélbacik borultak meg nálad (SIBO), akkor ez segíthet neked is.
2023. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen édesség után rosszabb,a múltkor madár tejet ettem ,édes volt nagyon rosszul lettem tőle! Köszönöm a válaszod! Lehet,hogy a cukrot sem bírja a gyomrom! :/
2023. jún. 14. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

nálam is a laktóz volt a bűnös.


de lehet hogy nekem is vissza kéne venni a gluténból és a cukorból is, mert még néha előfordul, pedig a laktóz dietat betartom.

2023. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nálam a glutén, amit kimutatott a teszt, de pl egyik bnpm NCGS-es, tehát a tüneteket hozza, csak éppen a vérvétel nem mutat eltérést.
2023. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miket néztek gasztron? Elküldtek allergia tesztre is? Csak mert ha nem, akkor simán lehet valami allergén attól, hogy szervi bajod nincs. Ha pedig olyasmit eszel, amit nem rendesen bont le a szervezeted, vagy kifejezetten irritálja az emésztőrendszeredet, akkor olyan dolgok is elkezdenek puffasztani, amik normális esetben nem.

Nekem a laktóz volt a bűnös, de annyira elharapózott, hogy nagyon komoly fájdalmaim voltak, folyton puffadtam mindentől is, így előtte hiába hagytam el ezt, azt semmi eredményt, különbséget nem éreztem. Fél év kőkemény diéta után kezdett normalizálódni a dolog. Azóta is rendszeresen csinálok probiotikum kúrát (egy évben 1-2 alkalommal) biztos ami biztos alapon.

Szóval ha allergia, intolerancia vizsgálat nem volt, akkor arra mindenképpen menj el. Ha volt, és negatív, akkor az étkezésedre kell jobban figyelned, pl: ne használj édesítőket, próbálj tartósítószermentes ételeket enni, a cukrot csökkentsd (nem kell elhagyni, de átlagosan sokkal többet fogyasztanak az emberek, mint ami egészséges lenne a bélbacijaiknak), a hüvelyeseket is kerüld, a héjuk gyakran okoz ilyen problémát. Illetve mellé egy ütős probiotikum.

2023. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!