Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Puffadásra melyik gyógyszer...

Puffadásra melyik gyógyszer vállt be?

Figyelt kérdés

Nagyon izgulós is vagyok,

Reggel nem tudok még menni WC-re de amint beérek suliba már tudnék menni...

Egésznap érzem, hogy puffad a hasam szinte mindentől

Espumisan gyöngyöt szedtem eddig, de nem igazán vált be

Valami más ötlet?


2023. febr. 7. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Többféle lehetőséged van:


1. Simethicon tartalmú szerek: Espumisan, Meteospasmyl, Sab Simplex, Anaflat, Rennie Deflatin. A gasztroenterológusok általában a Meteospasmylt szokták ajánlani. Mechanikusan hatnak, a kiváltó októl függetlenül segítenek, de csak tüneti kezelést nyújtanak.


2.Bélflóra helyreállítók (pre-és probiotikumok): amennyiben diszbiózis okozza a puffadást, ez elsősorban antibiotikum kezelést követően, vagy tartós krónikus betegségek esetén lehet a fő ok. 1 kúrát érdemes végigcsinálni, a továbbiakban jó minőségű élőflórás joghurtot beiktatni a napi étrendbe. Ha ebből a csoportból javasolt valamit az orvos, akkor kb. lehetetlen lesz megtalálni az általa ajánlott szert, mert kismillió féle van forgalomban. A leggyakoribbak: Normaflore, Lactiv, Lactoprotect Sandoz, ProGastro por, Protexin termékcsalád, Bonolact termékcsalád, Pearls Acidophilus termékcsalád. Az orvosok ált. a Normaflore-t vagy a Protexin Natural Care kapszulát szeretik javasolni. A kiváltó okot kezelik, így igazi javulás tőlük csak a kúra után várható!


4. Emésztésre ható szerek: nem kimondottan puffadásra hatnak, de ha a rossz emésztés áll a probléma hátterében, akkor megoldják a panaszokat. Neo-Panpur, Kreon, Mezym Forte, Dipankrin, Pangrol, Betacid, Dicetel (ez utóbbi vényköteles).


5. Bélmotilitásra ható szerek: szintén közvetetten segíthetnek a puffadásos panaszokon, pl. Motilium, Domperidon- EP (mind2 vényköteles)



6.Gyógynövény tartalmú készítmények: ánizs- és köményteák, teakeverékek, Wörischhofener Leber- und Gallenpflege, articsóka készítmények, Rapachol, Oxytarm stb.


A kiváltó októl függően mindenkinek más a "jó gyógyszer". A tünetek alapján ez lehet az izgalomtól is, próbálj be begörcsöpni reggel, hogy jajj új nap.

2023. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Neked amiatt van puffadásod, mert a suliban egész nap visszatartod a székletedet, és nem akkor mégy el kakilni amikor kell, hanem amikor hazaérsz.

Egy negyed órával hamarabb kell felkelni, egy nagy bögre meleg vagy langyos teát/gyümölcsteát lenyomni, guggolni húszat, körülsétálni a házat, és elmenni a toalettre kakilni. Nem fogsz puffadni, ha a széklet ürítésen reggel túl vagy.

Ja, és egyél több rostos dolgot. Almát, szilva befőttet...

2023. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 orvoshoz hiába megyek, megkérdezi h írjon e fel nyugtatót, messzire nem megyek vele... nem idegbeteg vagyok csak izgulós sajnos .... de köszi a tippeket

#2 hiába kelek fel hamarabb már próbáltam reggel nem megy, ott ülök reggel 6-kor és semmi de mikor beérek suliba 8-kor már tudnék, de nyilván nem suliban szeretnék óra helyett...

Hétvégén nincs bajom, de mikor suliba megyek akkor mindig puffadok, mert izgulok az adott naptól, a tantárgyaktól meg ettől a puffadástól...

2023. febr. 7. 12:04
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Nekem ez vált be (csak a DM-be kapható, mert az ő márkájuk):


[link]

2023. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippet, nem is drága

egy próbát megér

2023. febr. 7. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem gyógyszereket kell szedni, hanem elmenni nagywc-re, amikor kell.


Ezzel nem oldod meg a problémát, a székrekedéssel viszont még lehetnek gondjaid.

2023. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: Nem a székrekedés számára a fő probléma, hanem a puffadás. Tudtommal a Mivolis készítmény hatóanyaga nem okoz székrekedést.


Ez a másik, amit még használni szoktam:

[link]


De az aktív szén okozhat székrekedést, ha valaki huzamosabb ideig szedi, és feketére színezi a székletet (ami nem baj, csak nem árt tudni).

Az édeskömény, az aktív szén mellett - ami a hatóanyaga ennek a tablettának - is jó hatással szokott lenni.

Jelenleg viszont a Mivolis termékét használom, ha szükséges, viszont a másikból is van tartalékom. Szerencsére, egy ideje, egyik sem kellett.

#4-es voltam.

2023. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Nem érted, hogy nem székrekedés problémám van...

van székletem csak nem korán reggel, amikor még itthon vagyok...

Minden vizsga előtt, orvos előtt, vizsgálat előtt izgulok és puffad a hasam ilyen vagyok...

#7

Köszi szépen, az előbbit kipróbálom elsőként

Széntablettám van (Cralex) azt nem szoktam használni, inkább puffadással van problémám

2023. febr. 7. 15:53
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 boltból szoktad venni vagy online shop?
2023. febr. 7. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Boltból. DE tudtommal online is lehet.

A második széntablettás készítményt csak azért ajánlottam, mert van benne édeskömény, ami szintén hatásos a puffadásra. De az első kifejezettem erre a panaszra van.

2023. febr. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!