Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diéta után, ha újra több...

Diéta után, ha újra több szénhidrátot eszek, mennyi testsúlynövekedés a "megengedett"?

Figyelt kérdés

150g chról és 1800 kalóriáról növeltem a bevitelem 340g chra és 2300 kalóriára. (4 hónap diéta és nem akartam ennél tovább csinálni, mert a hosszú deficit hatással lehet az alapanyagcserére is).


67,4kgról 1 hét alatt 69kg. Nyilván ez nem zsír, hanem a több étel, több szénhidrát -> több víz, salakanyag stb. Mennyi a megengedett testsúlynövekedés, ami még elfogadható ilyenkor? Ha ennél több jön fel és azt látom, hogy a napokban akár 70-71kg is leszek, akkor érdemes visszább venni a kalóriából, vagy még ez is a több ch miatt jött fel?



2023. jún. 16. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyatkozz a tükörre, mert nekünk így látatlanban random számok felsorolását olvasni értelmezhetetlen. Erre mi így nem fogunk tudni semmi konkrétat válaszolni.
2023. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt hogy tartósan ilyen gyorsan menjen fel a súlyod szerintem 2300 mellett. Átlag heti 0,1kg tűrhető szerintem, neked se lesz több ha tippelnem kéne, vagy ennyi se hosszabb távon
2023. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2#

Hát én is meglepődnék. Alacsony vagyok, viszont elég magas a napi aktivitásom (napi 10+ km séta, heti 5 edzés) így nagyon meglepődnék, ha ennyitől megindulna a súlyom, de hát bármi megtörténhet..

2023. jún. 16. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben nem paráznék ezen. 2300-al nem fogsz csak úgy elhízni pár hét alatt
2023. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Minél többet fogysz, annál nehezebben hízol, viszont minél többet hízol, annál könnyebben hízol és annál nehezebben fogysz.
2023. jún. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!