Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelésnél mennyi a megenged...

Tömegelésnél mennyi a megengedett súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
60kg 2500kcal 175centi vagyok, tömegelek, de nemtudom, egy hete 60 voltam most meg 62 reggel amit egyáltalán nem értek, lehet f0s a mérlegem. Mennyi a heti optimális súlygyarapodás?

2021. ápr. 10. 18:44
 1/10 A kérdező kommentje:
18F
2021. ápr. 10. 18:45
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Szia engedd meg hogy írjak a saját tapasztalataimról.

Én mikor kezdtem 18 évesen, kb 90-95 kg voltam a 197 cm-hez.Elsőnek otthon debrecenben fekvőtámaszoztam, majd betonsúlyokat csináltunk a haverokkal.Ez volt a 90-es évek eleje, akkor még konditermek nem voltak.Talán a városban volt egy súlyemelő terem, ahol volt bodybuilding részleg is, de oda is alig jártak.

Elsőnek full naturban csináltam, étvágyam volt, igazából a nagyfater kéthavonta disznót vágott mert annyi húst ettem, de súly nem sok jött fel.

Szimmetriám már javult, olyan sportos kinézetem volt.

Egyik ismerősöm leigazolt a budapesti olimpiai súlyemelő csapathoz, nos nekem akkor indult a karrierem.

Felhívott pestre edzeni a súlyemelőkhöz, ott ismerkedtem meg Gyuri bácsival, aki azóta már a félhőkben emelgeti a súlyokat.Bélusnak hívott.Azt mondta dárga fiam, emelgetheted itt a súlyokat, de kell segédhajtóerő, mert különben kifújsz mint az ifa lefojtószelep.

Kaptam tőle egy doboz vitamint, legalábbis ő azt mondta.Szigorúan hozzárakta a gyuri bácsi, Bélus max négyet, mert odaver, mint a toronyóra.

Első héten még négyet nyomtam, majd hatot, nyolcat, ez volt a plafon.De itt már iszonyatosan hatott a tabletta.Mint utóbb kiderült nem vitamin volt, hanem az akkori idő slágerterméke, amit csak mindenki napos tabiként ismert.

Nos akkori életemben elropogtattam pár ilyen dobozt, Észre is vette az öreg.Nem akart többet adni.ekkor már 110-115 kg voltam, egy év alatt ennyi jött fel, erőm olyan volt, hogy a volánbuszt amivel felutaztam felemltem volna.

Majd kaptam folyékony magnéziumot amit fura mód nem meginni kellett hanem izomba nyomni, mert gyuri bácsi szerint így gyorsabban szívódik fel, és jobban hat.Nos ez volt a másik akkori slágertermék, a sárga és a kék deca volt.

ezzel újabb 10 kg jött fel, ekkor már majdnem 130kg voltam, olyan erővel, hogy a súlyemelői kvótát is megemeltem.Akartam én is indulni, de utóbb kiderült hogy nincs minden rendben, csináltak már akkoriban teszteket, pisilni kellett, nekem, sajnos legalábbis gyuri bácsi szerint a maagnézium lassabban ürült ki ezért szennyező anyag maradt a véremben, ezt kimutatta a teszt.

Nemsokára gyuri bácsi elment a felhők közé, engem pedig felszippantott az akkori pesti éjszaka, meg a diszkók.majd Ibizára kerültem, ahol már nem ilyen dolgokat használtam, hanem mivel hormonbeteg lettem doki felír hivatalosan inzulint a cukorbetegségre és növekedésit az egyéb hormonbajaimra.

Ez csak az én véleményem, senki ne csinálja utánam.

A legjobb a csirkerizs kombó, az nagyon odaver.

Azért írtam ezt le, hogy nehogy valaki így járjon, csakis tápszert szedjen minden, és mínőségi kaját.

Béla 48F

147kg

197cm

kar 55cm

erőemelő

2021. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, poénnak jó vot, de komolyabb választ is akarok:D
2021. ápr. 10. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi.. Általánosságban heti 0.5kg körüli vagy kicsit kevesebb ami az optimális, azon felül felesleges zsír jön csak fel.


Viszont az elején ha hirtelen megugrik a súly nem kell megijedni, lehet csak víz a nagy része, aztán beáll egy normál növekedésre. Plusz ugye lehet csak súlyingadozás, nem tudom milyen gyakran méred, de a legjobb ha reggelente méred és heti átlagot vonsz belőle.

2021. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Heti max fel kg atlagosan. De a legjobb az ilyen 0.2-0.3 kulonben zsiris jon rendesen. De a genetikan is mulik h miota edzel.. Meg kezdo szinten is max evi 10-15kg izom johet fel. Minel haladobb vagy annal kevesebb. Persze naturalrol beszelek. Szoval hiaba szedsz fel havi 4 kgot... a negyede kb zsir meg viz lesz. Fel ev alatt a max 6kg izom melle szerzel vagy 15kg zsirt meg vizet. Nincs sok ertelme..
2021. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bécy!

Töltsél már fel magadról képet!

147kg,197cm te akkora lehetsz mint egy billencses ifa!?

2021. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jo zsiros meg vizes lehet + 30-40kgval 😅 persze valszeg kamu az egesz de igy tudom elkepzelni
2021. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Béci csak egy troll aki unatkozik, de amúgy néha vannak vicces sztorijai,ez kifejezetten tetszett :D ("növi+inzulin" már unalmas tőle)
2021. ápr. 10. 22:59
 9/10 anonim ***** válasza:
En mar el se olvasom ha ő ir 😀
2021. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Jaj de tudod hogy troll meg hülyeség, inkább edzél még magadon kis girnyó
2021. ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!