Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány liter vizet isztok naponta?

Hány liter vizet isztok naponta?

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 23:01
1 2
 11/17 Mojjo ***** válasza:
100%

@8: Egész pontosan diabéteszre. A cukorbetegség az a diabetes mellitus, ezen kívül létezik diabetes insipidus, ami meg a veséd baja, nem tudja koncentrálni a vizeletet.

Tudsz szerezni ilyen indikátorcsíkos vizelettesztet, az mutatja, ha glükóz van a vizeletedben - ha az van, kb garantált a diabetes mellitus. Ha a SG - specific gravity - rendszeresen baromi alacsony, de minden más rendben, akkor meg gyanakodhatsz diabetes insipidusra.

De a legjobb, ha elmész dokihoz. Jó eséllyel - természetesen azért nem biztosan - bajod van. Én átkozhatom magam, amiért nem fordultam időben orvoshoz, olyan idegi károsodásaim lettek, amik minden percben emlékeztetnek rá, mekkora hülyd voltam.

2023. jún. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Milyen idegi károsodásaid lettek? :(
2023. jún. 20. 23:54
 13/17 Mojjo ***** válasza:
100%

Pl cukorbeteg láb, ami azt jelenti, hogy - nálam legalábbis - kb a teljes lábfej egy fura kevert állapotban van, ami a teljes érzéketlenség és a hiperérzékenység ötvözete. Nehezen leírható. Alapvetően semmit nem érez, mintha nagyon durván el lenne zsibbadva, de bizonyos érintésekre, ingerekre elképesztően érzékeny, illetve fantomérzések vannak benne, folyamatos égető zsibongás. Zoknit húzni kínszenvedés pl. Meg ugye full elzsibbadt lábbal nehezen tudunk járni - na, én is csak sántán tudok járni, és járás közben is egyszerre érzéketlen és fájdalmasan túlérzékeny. De legalább, mivel azt sem tudja a lábunk merre jár, könnyen megsérülhet. Én eltörtem a kislábujjam emiatt. És a cukorbeteg láb ezt a fájdalmat kb ötszázszorosan felnagyítva küldi az agyamba, szóval ez a kis szar semmi törés _sokkal_ jobban fáj, mint amikor a könyökömet törtem el.

Aztán a bőrfelületem nagy része, főleg a végtagokon, de teljes végtagokon szintén hiperérzékeny érintésre és szintén folyamatosan zsibong. Ezen kívül állandó fájdalmas izomgörcseim vannak, általaban egyszerre akár 3-4 helyen is.

Nem kellemes.


Azt tudnod kell, hogy ha egyes típusú cukorbetegségről van szó, hogy az felnőttkorban alattomosan jön elő. A hivatalos elnevezése LADA - Latens Autoimmun Diabetes in Adults -, de szoktkák 1,5-ös típusú cukorbetegségnek is hívni, mert sok szempontból más, mint az egyes, és a kettes bizonyos tüneteit is hozza. De a lényeg, hogy lassan, lappangva indul be, hónapokig, de akár évekig is csak annyi tünetet okozva, hogy sokat iszik az ember oszt jóvan. Aztán fáradtság, izomgyengeség, kimerültség - de ez sok mindentől lehet. Közben az immunrendszered szép lassan, szisztematikusan kinyírja a saját inzulintermelő sejtjeidet. Lassan, nehogy nyilvánvaló legyen. És aztán hopp, egyszercsak berobban, és akkor már késő. Az életedet meg tudják menteni - ha tovább húzod, mondjuk lazán bele lehet halni -, de ha károsodásokat okozott, akkor az annyi. Én még olcsón megúsztam, ezer más károsodásom lehetett volna, a vesémet is hazavághatta volna stb...


Szóval menj dokihoz :)

2023. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
3-4 liter/nap.
2023. jún. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Minden nap odafigyelek hogy meglegyen a 2
2023. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Ha szomjas vagyok, iszom. A szervezet nem hülye, több millió év alatt alakította ki, hogy mikor jelezzen.
2023. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Általában 3 litert. N
2023. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!