Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azért eszek félre és kelek...

Azért eszek félre és kelek fel éjszakánként, mert keveset eszek?

Figyelt kérdés

170cm, 70kg vagyok.

Lassan 2 éve edzek, ezt egy közel 40kgos fogyás előzte meg.


Észrevettem, hogy egyszerűen nem tudok nem beleenni dolgokba. Például, ha ott van 1 darab csoki az asztalon, képtelen vagyok megállni, hogy ne törjek le egy kis darabot belőle, ne egyem meg, vagy bármi.


Éjszakánként óránként kelek fel, 23:00 és 02:00 között akármikor felkelek és azonnal a hűtőhöz megyek enni valamit.

02:00 után ha felkelek nincs ez az érzés. Szimplán elmegyek mosdóba és visszaalszom, szóval nincs ez a hűtős rituálé.


Azon gondolkoztam, hogy lehet a kalória lenne kevés?


Viszont nem eszek keveset, 2400 kalóriának nem hiszem, hogy kevésnek kellene lennie.


Hetente 5x végzek súlyzós edzést, illetve van naponta 20.000 lépésem, ez az aktivitási szintem. (Nyilván még itthon is besegítek szüleimnek, elmosogatok, segítek a házimunkában, ha fát kell vágni fát vágok, ha füvet kell nyírni füvet nyírok. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy itthon sem ülök egész nap.)


Az feltűnt, hogy 2400 kalória egy enyhe többletet jelent még ilyen aktivitással is, míg másnak ez deficit úgy, hogy közel sem ennyire aktív, mint Én.

Például lányokat látok 2400 kalórián szinten tartani edzés mellett, én pedig férfi létemre nevetséges 2400 kalórián borzasztó magas aktivitással is hízok.


Konkrétan vért izzadok minden nap, hogy ennyit is ehessek, más meg 0 aktivitással ehet ennyit.

Oké, genetika, de ennyire? Férfi létemre heti 5 edzés és napi 20.000 lépés mellett 2000 kalóriát kellene ennem?


Márpedig, ha 2400 kalória hízást eredményez, biztosan nem ez a probléma, vagy tévedek?



2023. jún. 21. 17:11
 1/5 A kérdező kommentje:
19/f
2023. jún. 21. 17:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ez evészavar

1-2hétig próbáld kicsit elengedni magad, és egyél amit és amennyit megkívánsz, aztán remélhetőleg normalizálódik.

ha nem, akkor lehet hogy táplálkozási tanácsadóhoz kéne fordulnod.

a 2400kcaltól növekszik is a testsúlyod vagy csak rámondod hogy ez többlet?



amúgy nem tudom milyen körökben mozogsz, de 2400kcal azért kevés nőnél számít szintentartásnyi kalóriabevitelnek

2023. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvossal beszéltél erről? Ilyen életmóddal az inzulin rezisztencia valószínűtlen, de pajzsmirigy alulműködésed attól még lehet. Egy vérvétellel kizárható.


Nálam a túl kevés kalórián kívül a nem megfelelő makró elosztás vagy a túl sok gyors szénhidrát is tud ilyet okozni. Hajlamos nagyon leesni a vércukorszintem az utóbbiaktól este (van mérőm, onnan tudom).

2023. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3#

Pajzsmirigy alulműködésre én is gyanakodtam, de visszanéztem egy 3 hónappal ezelőtti vérvételem eredményét (fogalmam sincs mire kellett már) és ott a TSH szint értéke normál volt.


Nyilván kellene a T3 és T4 szint értéke is, de az nincs benne egy sima vérvételbe. Viszont, ha a TSH szint értéke normál, akkor közel 0 az esélye a pajzsmirigy alulműködésnek.


A makró elosztásra szintén figyelek. 2g/testsúlykg fehérje, kevesebb, mint 1g/testsúlykg zsír, a többi pedig mind szénhidrát. Gyors szénhidrátot nem fogyasztok, talán a rizs lehet, ami gyors.


Általában rizs, zab, és krumplit eszem, mint szénhidrátforrás.


Vércukorszintet is szoktam mérni, és ez is teljesen rendben van..


Valószínűleg csak az akaraterőmmel van probléma és fejben kell helyretennem a dolgokat.

2023. jún. 22. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:

"A makró elosztásra szintén figyelek. 2g/testsúlykg fehérje, kevesebb, mint 1g/testsúlykg zsír, a többi pedig mind szénhidrát. Gyors szénhidrátot nem fogyasztok, talán a rizs lehet, ami gyors."


Na ez az. Nekem a 20% fehérje, 40% zsír, 40% szénhidrát rendezte az össze-vissza éhségemet. Ha kevesebb zsírt és több szénhidrátot ettem, akkor indokolatlanul éhes voltam.


Nem számoltam ki, nálad hogy jönnek ki a százalékok, de megpróbálhatsz ezzel kísérletezni.

2023. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!