Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki keveset eszik, bár...

Ha valaki keveset eszik, bár viszonylag egészségesen (sok gyümölcs, zöldség, víz stb...), de relatív kevés fehérjét, azt se feltétlen edzés után, erősödik?

Figyelt kérdés
Edzéssel, persze. Saját súllyal és súlyokkal is dolgozom, persze, egyre nehezebbeket is mozgatok. Ha nem kapja meg az edzés végén, napközben az izom a sok fehérjét, mi lesz? Nem fejlődik méretre? Esetleg elromlanak az ízületek, ha mégis képes vagyok emelni így is a súlyokon? Mert az erőszintem kétségkívül nő.

2021. márc. 3. 07:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány kalóriát eszel egy nap?
2021. márc. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Ha eddig nem sportoltál, egy ideig erősödsz, de aztán már csak úgy tudsz, ha növekszik az izomtömeged. Ahhoz pedig kell a megfelelő táplálkozás.
2021. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
#2-es: mire gondolsz? Hány kalóriára?
2021. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#09.34 Fogalmam sincs, mert a kérdező nem adott meg magáról semmilyen adatot.
2021. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
De nekem is jól jönne a válasz
2021. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Én is így jártam, hogy nem vittem be a szervezetembe elegendő tápanyagot.


Eleinte ahhoz a vékony, pálcika testemhez elég volt a kaja mennyiségem (1 évig folyamatosan erősödtem, illetve 15kg izmot szedtem fel), de onnantól kezdve megálltam a fejlődésben és csinálhattam bármit, semmi sem történt.


Szóval fokozatosan kell növelni a bevitt tápanyagot. Méregesd magad és igazítsd ahhoz a ch, fehérje és zsír bevitel mennyiségét.

2021. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
#6os ezt honnan tudod hogy ennyi kg izmot szedtél fel?
2021. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi, igazatok van, hiányos voltam!

178/71, 29/F vagyok. Évek óta saját súllyal dolgozom, de már elkezdtem fél éve plusz súlyokat használni, így növelve a terhelést. De franciával például 30-ról mentem fel fél éve 34-re, most mennék 38-ra. Kíváncsi leszek, meddig tudom növelni. A karom egyáltalán nem vastag (35-36-os), de teljesen szabályosan végzem az 5x12-t. Ez egy példa csak. Nagy izomcsoportokra nem dolgozom igazán nagy súllyal, mert nincs itthon. Szűk fogással húzódzkodáshoz felveszek magamra +10 kilót (5x10) Fekvenyomás helyett fekvőtámaszbakkal végzek mélyre ereszkedve 5x30-t, ezt vinném majd 5x50-re (ez nyilván állóképességet fog inkább talán fejleszteni). Oldalemelés 5x20 12 kilóval, ezt emelném majd 15-re, pl. Étkezésben semmit nem számolok. Reggel víz, gyümölcs, növényi tejjel kávé, ebédre állandó vegetáriánus menü, napközben mindig 1-2 l víz, valami gyümölcs (banán, alma, narancs), este (edzés után is) pedig 5-6 főtt tojás, kenyér, ilyesmi. Arra gondoltam, hogy esetleg még az izom szakadhatna, ha a térfogata nem felel meg a nagyobb súlynak. De eddig (pár éve) fejlődök, csak nem tömegre, térfogatra, hanem inkább erőre, kitartásra és formára.

2021. márc. 3. 12:36
 9/17 anonim ***** válasza:
#7 Ráálltam a mérlegre.
2021. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
#9 A te mérleged megmutatja hogy mennyi zsír,izom,víz stb van a testedben?Az ugye megvan hogyha 15 kilóval több vagy nem feltétlen jelenti azt hogy 15 kiló izmot szedtél fel?
2021. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!