Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bevehetek egy fél fájdalomcsil...

Bevehetek egy fél fájdalomcsillapítót mézzel, sok vízzel?

Figyelt kérdés

Sajnos rettenetesen rossz gyógyszer lenyelős vagyok, bár hál Istennek ritkán kell. Most mégis, de félek, h tönkreteszi a gyomromat ha nem egészben nyelem le.

Köszönöm szépen a választ.



2023. jún. 24. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elôször egyèl valamit, és utànna vedd be a fàjdalomcsillapitòt.
2023. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Hány éves vagy? Erőltesd már meg magad és tanulj már meg bevenni egy gyógyszert.Nem halsz bele.
2023. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a gyomrod erősebb ellenállobb mint hinnéd. gyogyszert meg csak nyeld le sok vizzel egy nagy kortyal és nem is érzel majd semmit
2023. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyógyszer betegtájékoztatójában nem szerepel az, hogy egyben kell bevenni és nem lehet széttörni, akkor egyben kell bevenni. Ha azonban ez nem szerepel benne, vagyis szét lehet törni kisebb darabokra, akkor miért nem kisebb darabokban veszed be ?? Miért gondolod, hogy csak egyben lehet vagy kell bevenni ?

"h tönkreteszi a gyomromat ha nem egészben nyelem le." ez hülyeség, ha egyben veszed be, akkor nagyobb eséllyel károsítja a gyomrodat, pl. aszpirin esetében.

2023. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egyértelmű h ettem vacsit és utána szedtem be.

Kedves 2. válaszoló, ha tudnád, h ez nem körfüggő, talán megértenéd. Van olyan kolléganőm aki egy nospát nem tud lenyelni , ami olyan pici, h már nem is látni szinte 😀 Ezenkívül rengeteg felnőtt nehéz gyógyszer lenyelős.

2023. jún. 24. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!