Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételek italok okoznak...

Milyen ételek italok okoznak pattanásokat leginkább?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Jó kérdés. 20 éve élek junk foodon, édességen és cukros italokon, és a bőröm sosem pattanásos.
2023. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ki mire hajlamos (ha egyáltalán). Olajos magvak, csoki, laktóz, glutén, túl sok fűszer. Ezek a leggyakoribbak.
2023. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Valakinek semmi, valakinek minden. Minden ember más, nincs szabály.

De ezt a kérdést már feltetted a napokban

2023. júl. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:
77%
Leginkább olajos magvak, tökmagolaj, cukros édességek.
2023. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
28%

pattanások bakteriális fertőzésektől vannak, 15 évig küzdöttem velük, nem az ételtől függ, le kell mosni az arcod, nyakad szesszel napi egyszer,

a napsütés is segít, bacik nem bírják az UV-t.

ha nem szűnik meg akkor el kell menni bőrgyógyászhoz, megoldják antibiotikummal

2023. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Na az 5ös leírta, mit NEM SZABAD tenni a bőrrel. A pattanásoknak külső és belső okai is lehetnek. Az, hogy neked állítólag a baktériumok okozták nem azt jelenti, hogy csak amiatt lehetnek. Az alkohol szépen tönkreteszi a bőrt, a gyulladt pattanásokat még jobban irritálja, az uv sugárzás segít a pattanások utáni foltok kialakulásában (plusz bőrrák, idő előtti öregedés, pigmentfoltok és a bőr kiszáradása), a bőrgyógyász által (feleslegesen) felírt gyógyszer pedig szépen hazavágja a szervezetet.
2023. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csokoládé okoz nekem pattanást!
2023. aug. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

A pattanásos bőr a bőrön keresztüli méregtelenítés jellemző tünete. Nincs általános recept, h mi okozza.

Nálam a túlzott fehérje bevitel volt az oka. Ebédre rendszerint a standard húst ettem körettel, utána éreztem, h zsíros tapintású és fénylő lett az arcbőröm.

Amióta semmi állati eredetűt nem eszem, teljesen sima, puha és lágy tapintású a bőröm, a pattanások eltűntek, a régi hegek is "kopnak le" a bőrömről.

2023. okt. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:

Cukor és tejtermékek. Itt van erről egy cikk:


[link]

2023. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!