Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Számít valamit az edzés...

Számít valamit az edzés előtti étkezés?

Figyelt kérdés

Elég sokáig böjtöltem, ezt értsétek úgy, hogy reggel edzettem és délután/este ettem, vagy pedig délután edzettem de reggel nem ettem, hanem csak az esti órákban.


Utánanéztem, hogy izomépítést nézve ez nem túl előnyös, mert a fehérjebevitelre figyelni kellene az izomprotein szintézis miatt. (3-4 óránként 20g fehérjét be kellene vinni minimum elméletileg)


Nem szeretek edzések előtt enni, egyszerűen nincs hozzászokva a gyomrom. Az utóbbi 2 hétben próbálkoztam ezzel, de olyan szintű gyomor problémáim van tőle, hogy az valami hihetetlen.


Ezért arra gondoltam, hogy edzés előtt meginnék egy fehérjeport a fehérjeszintézis magasan tartása miatt és úgy mennék el edzeni. Sosem vagyok fáradt, van energiám edzeni kaja nélkül is, konkrétan nincs különbség a teljesítményemet nézve a között, hogy beviszek tápanyagot, és hogyha nem. (fordítva vagyok összekötve sokan mondták már. :D)


Ha nem vagyok éhes edzések előtt, akkor mehet ez a módszer, nem lesz semmi hátrányom belőle? (a nap végére mindig megvannak a makrók) Tehát, hogy edzés előtt csak egy fehérjeport iszok és edzés után jönne a tényleges tápanyag 2-3-4 óránként elosztva.



2023. júl. 3. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mehet báttya
2023. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mehet de szenhidrat is kene
2023. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bar nincs kobe vesve de sajat peldambol indulok ki.nekem kéne.te lehet el leszel nelkule is.Mindenesetre szerintem egy komolyabb edzés előtt kéne ch.
2023. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mennyi ch kellene körülbelül?
2023. júl. 3. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

hat most honnan tudjam hogy fiu vagy e vagy lany milyen magas hany kilo milyen az anyagcsered es milyen volt a napi aktivitasod.

mi ezekre a válasz?

2023. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
meg mi a celod
2023. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ne görcsölj rá ilyen mellékes dolgokra,ezek papíron jól hangzanak és jól be lehet etetni az embereket hogy ez számít de a valóság az hogy ezek a tényezők nagyon minimálisan,gyakorlatilag észrevehetetlen mértékben befolyásolja az izomépíést.

Ha edzés előtti evés nélkül is van elég energiàd ne egyél,ha berosszulsz a kaja miatt akkor főleg ne mert akkor rosszabb lesz.Arra figyelj hogy legalább napi 2-3 étkezés meglegyen(ha nem böjtölsz) és elegendő mennyiségű fehérjét vigyél be(kb 1,8-2g/kg de kijavítanak ha rosszul tudom).

Azon hogy 2 vagy 3 óránként 20 vagy 17g fehérjét viszel be semmi nem fog múlni csak stresszelni fogsz és feleslegesen bszod el az idődet.

2023. júl. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!