Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert vagyok folyamatosan ehes?

Miert vagyok folyamatosan ehes?

Figyelt kérdés

Anya mindig azt kerdezi hogy birok ennyit enni amugy sovany vagyok 173cm es 52kg es naponta 3x siman megbirok enni fott kajat ami ilyen nagy ebed adag… emellett meg napkozben egy ket nasi/snack


Inni csak vizet iszok


De amikor eszek olyankor mindig felpuffadok es ugy erzem nem birok tobbet enni aznap de kb 2-3 ora mulva megehezek


Anya midig azzal ijeszt hogy elfogok hizni de ez sose volt jellemzo en attol felek nehogy valami betegseg alljon a hatterbe


Imadok jokat enni es igazabol egeszsegesen etkezek csak szarnyasokat eszek es/vagy gyumolcsoket zoldsegeket

Ja amugy a tesztakat is szeretem ami nem annyira egeszseges ugye de akkor sem a legrosszabb.


Szoktam jarni orvoshoz altalanos vervetelre de sose jon ki semmi


24/L


2023. júl. 14. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Pedig az általános vérkép lehet, most aktuális lenne... Pajzsmirigy?

Mennyire gyors az anyagcseréd?

Szorongás esetleg?

Mennyire élsz mozgásintenzív életet?

2023. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hosszúhajú ***** válasza:
55%
minden faktort beikszelt a dokid, minden értéket néztek? akkor még pszichésen lehet. de miért mondja anyukád hogy el fogsz hízni mikor kb modell alkatod lehet. ez nem frusztrál mikor ilyet mond? sokszor említed őt az étkezés kapcsán - ez feltűnt....
2023. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, nincs egészséges vagy egészségtelen étel. Egészséges és egészségtelen táplálkozás létezik, a mértéken van a lényeg.

Ha nincs semmi orvosi bajod (azért ennek vérképen túl is utánamennék), akkor nincs miért aggódni. Lehet kalória szempontjából nem is sok az, csak több kis adagban viszed be. Az elhízástól meg főleg nem kell félned, még 10 kiló bőven mehetne rád.

Egyébként mennyire élsz aktív életet?

2023. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Glutént néztetek?


Mert én pl kezeletlen cölivel voltam 45 kiló a 165 centimhez úgy, hogy napi 9x is ettem.


Más panaszom nem volt, csak ez a kóros soványság. amióta tartom a diétát, normális súlyban vagyok.

2023. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A puffadás egyértelmű jel, hogy emésztési gond van, pl. gyenge gyomorsav, bélflóra nincs rendben, vagy SIBO (vékonybél fertőzés). Ezt mindenképpen meg kell oldani, már csak azért is hogy normálisan le tudd bontani amit eszel, és felszívni a tápanyagokat. De túl komplex lenne itt részletezni.


A szárnyas nem jobb, sőt rosszabb, mint a legelő marha, de ebbe sem érdemes itt belemenni.


Nem stabil a vércukrod, ingadozik, azért vagy éhes, illetve nem jutsz annyi tápanyaghoz mint kellene, vagy hiszed. Pl. a gyümölcs relatíve kevés kalória, a zöldség meg pláne.

Egyél kevesebb finomított szénhidrátot (fehér tészta), és pótold ki fehérjével, zsírral, így hosszabb távon laktató, és elsimítja az éles vércukor megugrást.


Csak akkor lehetne igazán érdemben válaszolni erre, ha pontosan tudnám hogy néz ki egy átlagos napi étkezésed (pontosan!). Miket szedsz tápkieg, gyógyszer stb. Életmód. Ne igyál folyadékot evés előtt/közben, hígítja a gyomorsavat. Milyen a széklet, WC-zés, az is számít.


Biztosan úgy érzed, a volumen miatt, hogy többet kalóriát fogyasztasz, mint valójában.

A finomított szénhidrátoktól pedig csak éhesebb leszel, főleg ha nincs mögötte komoly tápanyag-bevitel más forrásból, és zsírégető mód. (Ha nincs hozzászokva a tested a zsírégetéshez, csak a folyamatos szénhidrát használathoz, akkor ha kicsit is esik a vércukor, pánikolni fog, és éhséget jelez.)

2023. júl. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!