Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Próbáltátok már a ProGastro...

Próbáltátok már a ProGastro 825-öt, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Antibiotikum kúra utáni és egyébként is, több év alatt megborult bélflóra rendezésére kezdtem el szedni a címben említett készítményt, de valami nem kerek vagy bennem, vagy azzal kapcsolatban.


Többször volt a szedése óta hasmenésem (egyet csavart a beleimen és még végiggondolni sem nagyon volt időm, pedig rám ez egyáltalán nem jellemző). Minden reggel, miután beveszem étvágytalan vagyok, napközben feszült, puffadok, gyakran van egész napos hányingerem, mint például ma is így indult beszedés után a napom és ki is tart... Próbáltam nem összekötni vele, de más nem változott meg az életmódomban.


Lehetséges egyáltalán az, hogy ez az élőflórás készítmény okoz bennem valami kárt?


2023. júl. 25. 09:54
 1/5 A kérdező kommentje:
(Kis adalék: gyógyszerész javaslatára kezdtem el pont ezt szedni.)
2023. júl. 25. 09:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen hasonló probiotikumot nem tudok szedni. Pontosan ugyanazt okozza, mint nálad.


A Progastro volt az egyik legrosszabb, agyon puffadtam magam. A gyártót kérdeztem, azt mondták próbálkozzak fél adagokkal. 2hétig bírtam.


A Yiya-t 3hétig tudtam szedni, állandóan hatalmasra fújódtam mindentől, görcsöltem, nagyon hamar elteltem étkezéskor.


Nyilván beválhat sokaknak, de valahogy nem tartom jó ötletnek ezt a többmilliárdos baci benyelést.

Hozzáteszem Normix után szedtem mindegyiket, tehát indokoltan. Egyéb betegségem nincs, ami ezt a mellékhatást indokolná…

2023. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg SIBO gyanú sem állhat fent nálad?


Ez a fenti lehetséges probléma (még nem voltam vizsgálaton, de sok mindent kizártak) vezetett rá, hogy érdemes lenne megpróbálkozni valami probioval is, de amit ma átélek, arra nincsenek szavak. Mivel emberek között ritkán vagyok, az étkezés minőségére odafigyelek, így csak erre, vagy az erős frontra tudom fogni, de olyan erős hasfájásom és hányingerem van a bevétele óta, ami még a létezésben is meggátol, enni-inni sem bírok, 1-2 korty után zuhog, fortyog az egész belem.


Valamelyest megnyugtat, hogy más is tapasztalta... Neked mennyi idő alatt múlt el a nem szedése után? Azonnal?

2023. júl. 25. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


De, volt SIBO-m már, meg fruktózra fújtam pozitívat, viszont 75g-al terheltek, amire a mostani gasztrósom azt mondta,iszonyat sok. Majd ismételni kell 25grammal.


Mindenesetre az én vékonybelem nem igazán tolerálja a cukrokat, keményítőket, rostos dolgokat. Lényegében a FODMAP diéta szerint kell étkezzek, tehát gondolom megmaradt a SIBO valamilyen változata.


Elvileg nekünk, akiknek ilyen gondjai vannak, nem szabad Lactobacillus tartalmú étrendkiegészítőket szedni, legfeljebb Bifidobacteriumosat vagy élesztőgombásat.


Ui.: minden gasztroenterológiai kivizsgáláson átestem, gyomor-és vastagbéltükrözés,H2 kilégzéses tesztek, széklet kalprotektin, hasnyálmirigy funkció, DAO enzim mérés, és egyedül annyi derült ki, amit feljebb írtam, hogy nehezen emésztem a cukrokat.

2023. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy mennyi idő alatt normalizálódott?

Sajnos csak Normix kúrával, már 4kúrám volt 2éven belül. Ha valami nagyon elcseszi a baktériumarányaim, akkor nincs az a diéta ami helyrehozza.

2023. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!