Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tömegeléskor ha muszájból...

Tömegeléskor ha muszájból “szemét kaját” is eszek, kevesebb és rosszabb minőségű izmot fogok építeni?

Figyelt kérdés
Vannak ugye a magas kalóriatartalmú egészséges élelmiszerek mint pl. a rizsfélék, zab, bulgur, quinoa, ezeket sokan napi szinten fogyasztják tömegeléskor. A gond az h egyiket se szeretem egyáltalán, mint ahogy a tésztát se mindegy h sima vagy teljes kiőrlésű. Nálam a köret általában valamilyen zöldség ami nyilván nem jó tömegnövelés alatt mert alig van benne kcal és telít, viszont szeretem, jól esik a többi amiket írtam meg nem. Gyakran van úgy h még meg kellene ennem több 100 kcalt de nem esik jól még egy adag kaja. Ilyenkor azt szoktam csinálni h megeszek egy csomag chipset vagy egy tábla csokit, vagy egy zsíros kenyeret. Na most hallottam olyat h ilyen szemét cuccokal nem lehet izmot építeni de olyat is h a szervezet nem tesz különbséget a lényeg h bevidd a szükséges kalóriát az h miből mindegy. Melyik az igaz? Egyébként nyilván nem úgy kell elképzelni az étrendem h csak “szemét kaja”, sok húst eszem, krumplit, minőségi sajtokat és gyümölcsöt, ez az alap. Ezt szoktam kiegészíteni valami kevésbé egészségessel, van h egy liter gyumolcslevet iszok meg mert van benne 500 kcal de nem tudom h ez mennyire jó izomepites szempontjából mert tiszta cukor. A makrók közül a feherjet számolom 2g/tkg megvan naponta.
2023. júl. 26. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szervezeted csak kalóriákat és a makrotápanyagokat lát, hogy te azokat miből viszed be, azt a szó szoros értelmében nem, így izomépítés szempontjából majdnem mindegy, hogy mit eszel. Nyilván egészségügyileg nem mindegy, de amíg nem megadózisban zabálod a chipset a csokival, meg amíg nem száll a testzsírod, addig én ezt a részét sem aggódnám túl.
2023. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előzővel értek egyet. A lényeg, hogy ne egyél túl sokat, akkor nem fogsz elhízni és izmot ugyanúgy fogsz építeni. Én próbáltam úgy is hogy teljesen tisztán ettem és úgy hogy a harmada, néha 40%-a lisztes vagy feldolgozott élelmiszer és semmi különbség nem volt fejlődésben illetve sokkal jobban éreztem magam amikor nem csak rizs és társai, hús, gyümölcsök, túró, magvak és ezek mentek egész nap.
2023. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!