Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hideg tejtől lehet valami...

A hideg tejtől lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Nem ugy értem hogy 1 pohártól hanem én PL minden reggel megiszom 1 pohár hideg tejet a hütőböl vagy 2 éve rendszeresen,azért hogy ne éhgyomorra igyam a kávét.

Jó a hideg tej vagy rossz ?


2010. okt. 15. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagy probléma. Még 2 év és tehén leszel, aztán tőgyed is nő.
2010. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hahaha vicces,de komolyan kérdeztem
2010. okt. 15. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Azon kívül, hogy a tej nem része az emberi evolúciós táplálkozásnak és a szervezet nem tudja rendesen feldolgozni, plussz, a hőkezelt tejben se vitamin, se kálcium, nem.
2010. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj de buta vagy utolsó!


Kérdező: idd nyugodtan, semmi bajod nem lesz.

2010. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj, ha begyullad a torkod a hidegtől. De akkor bármit innál ugyanilyen hidegen, begyulladna. A tej akkor is egészséges, ha ezt sokan vitatják. Tény, hogy az igazi a frissen fejt házi tej.

Felesleges felhozni az állatvilágot, és a tejfogyasztást helytelenségét ezzel indokolni. Mondván, az emlősök is csak addig isznak tejet, míg szopnak. Mutasson nekem bárki olyan háziállatot, amelyik nem issza meg a tejet, ha elé rakjuk. A vadon élők meg nem jutnak hozzá. Ennyi.

2010. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ihatod bátran, ha nem fájdul meg a torkod tőle. Semmi bajt nem okoz, sőt valamelyest nyugtatja a gyomrot.
2010. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy ha sok tejet iszunk akkor vesekövünk lehet, mármint , hogy a sok tej azt okozza! nem tudom, hogy igaz e vagy sem, mert én nem iszok sok tejet max 2hetente 2 pohárral ha megkívánom, vagy müzlihez!
2010. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizony, lehet vesekövünk, ha sok tejet iszunk. Meg akkor is lehet, ha egyáltalán nem iszunk. Ilyen összefüggést a tejfogyasztás és a vesekő kialakulása között még nem sikerült igazolni.


A kérdező napi egy pohár tej elfogyasztásáról számolt be, ez nem számít nagy mennyiségnek, még ha igaz is lenne az urban legend. (Én ennél sokkal többet iszom rendszeresen és még nem volt vesekavicsom.)

2010. okt. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!