Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért károsabb az energiaital...

Miért károsabb az energiaital a kávénál?

Figyelt kérdés

A kávéban több koffein van. A kávé gyakran bántja a gyomromat, sokszor előfordult már a kávé után puffadás, hasmenés.

Azt is észrevettem, hogy ha kávét iszok, akkor a vizeletem is olyan büdös kávészagú lesz.

Energiaitalnál nem volt ilyen gond.



2023. aug. 14. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A cukor miatt.
2023. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Hát én pont, hogy az energiatalokban detektálok extrém mennyiségű koffeint a kávéhoz képest. Illetve a kávé csak kávé, amíg az energiaital egy mesterséges adalékanyagokból és ipari aromákból összevegyített laboratóriumi hulladék.
2023. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a kávéban több a koffein, meg én úgy érzem, hogy jobban fel is pörget. De nem merem inni, mert meghajt.
2023. aug. 14. 15:41
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%

Ilyen alapon a spárga még jobban "aromásítja" a vizeletet, miközben pont egészséges.

B2 vitamin sárgít és szaga is van stb.

Többféle olyan táplálék van, aminél ez teljesen normális, ilyen a kávé is.

Hasmenést a rozskivonatot tartalmazó instant kávé okozhat, frissen őrölt kávéból főzöttnél ilyet nem tapasztaltam.

Lidl őrölt Gold Arabica esetleg.

Egyébként savassága lehet némelyiknek, fajtafüggő.

2023. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Kávétól függ, egy átlagos csésze kávéban kb ugyanannyi koffein van mint egy energiaitalban. A cukor vagy édesítőszer károsabb mint a koffein. Persze ha valaki egy nagy Starbucksos kávét megiszik abban is lesz rengeteg cukor. Ha cukor nélkül iszod a kávét akkor egészségesebb mint az energiaital.


Naponta többször, rendszeresen inni egyiket sem jó. Mértékkel (pl heti 1-2) simán belefér

2023. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb koffein a fekete teában van, az energiaitalban még kávénál is kevesebb. Az energiaital a cukor miatt dob fel minket.
2023. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!