Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az energiaitalok károsabbak...

Az energiaitalok károsabbak az egészségre mint a kávé?

Figyelt kérdés
mármint én is egyből rávágnám hogy igen, de mindenféle vitamin van benne..
2011. jún. 12. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kávé: koffein+cukor(aki azzal issza) vagy sűrített tej,ami szintén cukros+sárgítja a fogat

Energiaital: taurin+cukor+CO2,ami roncsolja a fogakat (pezsegteti a fogkövet)


Én inkább egyiket sem innám.

2011. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az energiaital egyértelműen károsabb. Míg kávé természetes, és napi egy csésze még kifejezetten jó hatással is van az érrendszerre, addig az energiaital tele van tartósítószerrel, mesterséges színezékekkel és egyéb hosszútávon ismeretlen hatású anyaggal. Az eneriaitalban minimum 4szer annyi a koffein, könnyebben túl lehet adagolni, sok fiatalnál előbb utóbb szívritmuszavart okoz. Utóbbit a helyedben elkerülném. Esetleg próbálj ki valami természetes alapú pl. guaranás vagy izotóniás italt, de a legjobb a zöld tea (nem filteres, valami igazi)
2011. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tanultam,hogy az energiaital károsabb.

Tudomásom szerint a fehérjéket is megtámadja.

Meg nem is hasznos. Először a lekötött gyököket szabadítja fel(ezt persze kis időre) majd dupla ennyit köt le...


A kávé viszont:

Stimulálja a központi idegrendszert no meg csökkenti a depressziót és a stresszt,de ha nem megfelelően fogyasszuk akkor pont az ellenkező hatást érjük el vele.

A lekötött gyököket viszont nem engedi "visszakötni",de persze azért kötődnek vissza :D (mennyi szóismétlés) :D

Remélem tudtam segíteni :D

2011. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TOMAtm ***** válasza:
nem hinném h károsabb mint a 'fűszeres pulykapárnácskák' 450ft/kiló elősütve, a teszkóban.sőt....
2011. jún. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!