Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme táplálék kiegészít...

Van értelme táplálék kiegészítőket szednem?

Figyelt kérdés
Fél éve járok kodni terembe (volt 2 hónap kihagyásom) már valahogy kezdem kapisgáli mi melyik izom csoportra megy hogy is működik ez a dolog érzem a határaimat stb. De elkezdtem videókat nézni hogy okuljak még többet tudjak a dologról hogy ne nagyon hibázzak és gondolkoztam hogy kell-e nekem táplálék kiegészítőket szednem? Egy darab videót nem találtam mivel, Én 185 cm vagyok és 100 kiló. 19 éves (beteg voltam régebben azért vagyok ilyen súlyos) de sosem hallottam arról hogy aki kövéren edz annak kellene kegészítőket ("porokat") szednie. Úgy tudom hogy az szimpla fehérje és kész. Heti 2x járok terembe zsírosat cukrosat nem eszek stb ahogy tudok figyelek erre kardiózik os. a 2 alkalommal kondi után megeszek egy csomag túrót és néha tojást is eszek nem csinálom ezt a testépítős étrendet a csirke rizzsel dolgot. Min változtassak szerintetek kell nekem a por? Több fehérjét egyek? Szerintem nem kell por mert úgy tudom az csak azoknak kell akik már nem tudnak hova fejlődni nincs minek a testükön izommá alakulnia.

2016. febr. 23. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hajajj.... A testen semmi sem alakul izommá. Az izom a bevitt tápanyagokból épül. Mégis mit alakítana át a test? A csontot, a zsírt, a vércukrot? Nem, ilyen csodás átalakulások nincsenek ebben az irányban, az izomépítéshez aminosavak kellenek.

A fehérjepor annak jó, aki nem tud normál ételből elég fehérjét bevinni vagy valami más okból vonzó neki a dolog (egyszerűség, gyors felszívódás, íz, mit tudom én :D). Az izomtömegnek ehhez nincs köze, s aki nem tud hova fejlődni, mert elérte a határait, azon a fehérje sem fog segíteni.


Van fogalmad a makróidról? Mert a leírás alapján nem jött le, hogy mit s mennyit eszel.

2016. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Sárga Kapszula című könyvet töltsd le, olvasd el, ne videókat nézz, mert nagy a zavar.
2016. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát csak annyi hogy megpróbálok egészségesen étkezni meg eszem a túrót és a főtt tojást edzés után. Mennyiség meg hát. Most mérjem le mérleggel azt a 2 szelet sonkát amit a szendvicsbe rakok suliba?
2016. febr. 23. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szendvicset eleve nemszabad enni, kiveve ha teljes kiorlesu (es nem csak barnara festett mint a legtobb boltban)

Igen merno kell mindent mert csak igy tudunk segiteni

Ha tenyleg valtoztatni szeretnel, akkor olvasd el a sarga kapszula konyvet.

2016. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!