Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Délután evés után felmegy a...

Délután evés után felmegy a pulzusom átlagosan 10-zel. Valaki találkozott ilyennel? Illetve vércukorszint mérés aggály.

Figyelt kérdés

Alapból magas a pulzusom, reggel ébredés és reggeli után 1 órával 87-95 között szokott lenni általában, szedek is rá béta blokkolót. Szedek Rivotrilt 2mg-ot reggel ezért délben lefekszek aludni 3 órát, felkelés után szoktam ebédelni. Itt jön a baj 1 órára rá 10/9-szer felmegy például 83-ról 93-ra, már legalább 1 éve fenn áll ez a helyzet, háziorvos szerint mozogjak többet, kardiológus szerint is a mozgás hiánya a probléma. 5 éve vagyok munkanélküli mentális betegségem miatt, de este szoktam sétálni szinte minden nap 1 bő órát 6-7 ezer lépést teszek meg. A fura hogy ez a probléma csak 1 éve jelentkezett, amit nem értek. Valakinél előfordult már ilyen?


Aztán a vércukor ( mivel páran erre is gyanakodtak ) mértem pár napig, leírok pár értéket amit kaptam és kérnék véleményeket, hogy szerintetek elfogadhatóak-e.

Reggel ébredés után éhgyomorra: 6,2 5,3 4,9 5,1 5,4

Evés után 1.5 órával illetve utána 2 órával: 7,5-6,2 7,4-6,6 6,6-7,7 7,3-7,5 6,6-6,6 6,4-6,9

Ami aggaszt hogy elméletileg 2 órára vissza kéne neki állnia alacsonyabb értékre, ahogy a példa is mutatja nekem meg többször még magasabb akkor. Ez nem baj?

Előre is köszönöm a válszokat!



2023. aug. 28. 17:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen 1,5 óra és utána 30 perccel mértem, kicsit félreérthető volt, bocsánat :)
2023. aug. 28. 17:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Vércukor elfogadható, de lehetne alacsonyabb is. A séta mellett vagy helyett tudnál valami "vadabb" sportit csinálni? Meg amúgy mennyire egészséges, amit eszel? El vagy hízva esetleg?
2023. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és tudtommal a hivatalos 2 órás határ 7,8. Az mindenképp jó, hogy a másfél órás se magas (az is gond, ha nagyon fölmegy és hirtelen le).
2023. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eléggé elfáradok a sétában is, például mire felsétálok az ötödikre a lépcsőházban teljesen kifulladok, pedig a 5 éve kezdődő pánikbetegségem előtt nem volt ilyen. Próbáltam futni is de kb 50-100 métert ha bírok.

Meg ugye az se segít, hogy a pulzusom felugrik, így még kevesebbet bírok.

176cm 76kg vagyok, az még szerintem nem olyan dúrva, legalábbis a testtömegindex szerint még elfogadható.Bár voltam 86kg is 2 évig de sikerült fogynom 76-ra. :)

2023. aug. 28. 17:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem eszek egészségtelenül, gyorskaját évente ha egszer eszek, azt eszem ami itthon az ebéd, semmi kifejezetten egészségtelen, viszont utána mindig szoktam valami cukrosat enni, de azt se sokat. ELhatároztam 3 hete hogy már semmi cukrosat nem eszek, így talán fogyhatok még 1-2 kilót.
2023. aug. 28. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt eszel egy nap átlagban? Persze ami főtt ételben van, beleszámolva, de a krumplit ne számold most. Mert amúgy nem tűnik extra egészségtelennek, hogy problémát okozzon. Ha extra egészségesen akarod, akkor lehet nagyobb arányban lassú szénhidrát meg ilyenek, persze nem tudom, mennyire szólhatsz bele a menübe.


Én igen, talán pici túlsúlyod van, de tényleg minimális.


Szerintem próbálj ki más sportokat, ha van kedved. Hátha nem jelentkezik ez a kifulladás. Bicikli, görkori, roller... Ezeket sokan szeretik, és segítenének megedzeni a keringésed, nameg fogyni is.

2023. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos gyümölcsöt és zöldséget nem szoktam enni, tényleg szinte csak akkor amikor rizsbe van belefőzve kukorica/borsó például. Natúr zabpelyhet szoktam még 1-2 naponta enni édesítőszerrel amikor kívánom az édeset.Ezek is számítanak a vércukor szinten tartásában, vagy csak fogyni segít?

Biciklim nincsen, viszot szobabiciklim van, teljesen jó helyettesítő ez is, nem? viszont ezt is csak 5-7 percig tudom tekerni mielőtt elfogy az erőm.De jó is hogy mondod, majd ha rendeződik az időjárás egy kicsit akkor tekerek rajta amennyit bírok. Fogyni meg nem tudom mennyire fog sikerülni, mert szedek egy olyan gyógyszert amitől alapból meghíztam, 56 kg voltam és 1 hónap szedése után már 86, mai napig szednem kell. Én alapból szorulásos vagyok, 3 naponta járok wc-re, azt is csak azért tudok, mert szedek természetes gyógynövényes kapszulát ami miatt tudok menni. Amúgy 4 naponta szoktam egész életemben,próbáltam rostos gyümölcslevet, zabkását,zabpelyhet,sétálok de nem vált be egyik sem csak a kapszula segített.Mennyi zöldséget és gyümölcsöt ajánlasz fogyasztani? Napi háromszor eszek, csak egyszer nagyobb adagot, cukrot is megvontam de nem fogytam még semmit 3 hét alatt, remélem ez változni fog, de tudom ehhez én is kellek. :)


Amúgy most egy tányér kínai csírkét ettem rizzsel és 1,5 óra után: 7,5 volt ami nem valami jó, de 2 óra után már: 6,5

2023. aug. 28. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Zöldség-gyümölcs: napi fél kiló az ajánlás. De kezdetnek az is jó, ha minden nap megeszel egy gyümölcsöt, pl. almát, körtét, narancsot, kivit, őszibarackot. Még jobb ha nem is tűzöl ki célt, ne legyen ez nyűgös kötelesség, csak fogyaszásra készen, ízléses tálban jól látható helyre kirakod a gyümölcsöt. Könnyen kedved fog támadni hozzá. Ha a zöldségeket nem szereted, érdemes a sütőzacskót kipróbálni, és abban a hússal együtt sütni őket. Extra finomak lesznek.


Szobabicikli: jó lesz, előnye és hátránya is van. Ha pl. filmet nézel közben, nem unsz rá. Nálunk most szakad az eső, biciklizni tuti nem mennék ki.


Zab, rizs és vércukor szinten tartása: nézz utána a glikémiás indexnek. Aminek alacsony, az nem rángatja föl-le a vércukorszintet. De egyébként a tied elfogadható, ha többet tudsz mozogni, fog még javulni.


Székrekedés és fogyás: a kutatások szerint nincs összefüggés, szóval emiatt már külön nem kell aggódnod. Más szempontból nyilván kellemetlen.


Gyógyszer és fogyás: gyógyszertől hízni nem lehet, de valóban kedvet csinálhat a több evéshez, amitől hízol. Pont most olvastam egy jó cikket erről. Érdemes pár napig legalább összeírni, mit eszel (még ha nem is méred le grammra). Nem feltétlenül kell minden cukrosat elhagyni, hogy fogyj, és nem is feltétlenül elég, de sokaknak beválik. Ha szerencséd van, kialakul a kalóriadeficit és fogyni fogsz. Ha nem, akkor érdemes számolni, így látod majd, miért nincs deficit.

2023. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!