Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most nevezünk napi bevitt...

Most nevezünk napi bevitt kalóriáknak?

Figyelt kérdés
Tudom mi aza kalória, tudom hogy van kalória kalkulátor stb.., de nem értem azt a részét ha pl: beviszek aznap 2000 kcal majd lemozgok 500 kcalt akkor most aznap 1500 kcalt használt fel a testem? Vagy csinálhatom azt hogy napi 1500 kcal az ajánlott kalória bevitelem de én 2000 kcalt viszek be majd lemozgok 500 kcalt? az ilyen esetben pl hízok vagy nem lesz változás?

2023. szept. 6. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Megeszel 2000 kcalt, lemozogsz 300-at, akkor megettél 1700 kcalt. Mi ebben a bonyolult.


Ha te 1700-on is hízol, akkor hízni fogsz - kb. kizárt.

2023. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van egy alap kcal a bmr. Ezt elhasznalja a tested akkor is ha csak fekszel egesz nap. Legyen 1500 a peldaban.

Mozogsz is meg van aki sportol. Az elhadznal kicsit tobhet. Legyen 2000 a peldaban.

Ha te mozogsz es 2000 kcalt eszel akkor tartod a sulyodat. Ha tobbet akkor hizol ha kevesebbet akkkor fogysz


Azt ne szamold hogy 500 lcalt lemozogsz mert ez nsgyon nem igy mukodik. Lehet 30 perc futas egy felnott izmos magas ferfinak 600 kcal lemozgasa egy vekoyn izomtalan alacsony lanynak 200. De a lanynak is egy csomo mindentol fuggoen ugyanugy 30 perc futas lehet 100 es 400 kcal is. Nagyon nem lehet szamolni.

Ezert kellene azt csinalni hogy kiszamolod a BMRodat. Pl a gymbeam bmr kalkulatora eleg jo es kis magyarazat is van. Ha ez pl 1500 es te nem sporotlsz semmit akkot 1500*1.2= 1800 a sulytartasi kaloriad. Heti 1-2 sporttal 1.4gyel kell gyorozni. 3-4 sportnal 1.6tal. Es minden nap kb atlagosan annyi a szukseglet. Attol figgoen h sportoltal e aznap mert osszessegeben kell nezni es nem napotna

2023. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!