Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy utolsó étkezésként nem szabad szénhidrátot enni?

Figyelt kérdés

Nézegetem vissza itt unalmamban a régebbi kérdéseket, és rengeteg olyan van, ahol az esti szénhidrát evés az ördögtől való és tilos ilyet csinálni.


"Vihetsz be szénhidrátot alvás előtt viszont ne sokat. Estére nem szabad sok ch-t fogyasztani."


"nem csak a zsírosodás a probléma, a lefekvés előtti ch fogyasztás számos más gondot okozhat, egyre gyakoribbak az alvás paralízises, és egyéb alvászavarban szenvedő fiatalok, egyre gyakoribb az éjszakai evés szindróma, és bizony ezeknek mindnek a lefekvés előtti ch evés a fő okozója."


Van bármi igazságalapja ezeknek, vagy ez is tipikus shopbuilderes tévhit kategória?



2023. szept. 11. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egeszseges embernek tokmindegy.

Inkabb az van hogy gyors felszivodasu szenhidratot ne egyunk este. Mert ha reggel eszed, nappal van ideje aktiv idoszakban felszivodni.


Amugy inkabb forditva igaz. A nap elso feleben vigyuk be a szenhidrat nagyobb reszet hogy ne feleslegbe menjen hanem felszivodjon izmokba, szervekbe mikozben aktivak vagyunk

2023. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ezen könnyű segíteni.Tele eszed magad késő este szénhidráttal, majd fél óra múlva még bedobsz még negyed kiló csirkemellet, így az utolsó étkezésed 0-s lesz.
2023. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
50%

Alvás alatt megnövekedik a kortizolszint, ami inzulin-antagonista, azaz a hatására nehezebben szívódik fel a glükóz a vérből a sejtekbe - és a szénhidrátok, amiket meg tudunk emészteni végállomásként glükózzá alakulnak. Emellett a máj glikogén raktáraiból is glükóz szabadul a vérbe. Mindezek együttes hatásaként a vércukorszint megemelkedik, a hasnyálmirigy béta sejtjeinek el kell kezdeniük dolgozni ezerrel.

Ha olyan szénhidrátot fogyasztasz lefekvés előtt, ami pont ekkor, az ún. hajnali jelenség idején vagy legalábbis akkor is szívódik felfelé, akkor adsz a szarnak egy jó nagy plusz pofont. És amúgy pont a gyors felszívódású szénhidrátok nem fognak bekavarni, a lassúak meg könnyen lehet, hogy igen.

2023. szept. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták és nincsenek tisztában az élettannal :D Röviden.
2023. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Sóher Norbi azt mondta :D Engem is óva intett anyám az esti szendvicstől. Egyszer ettem egyet és féltem hogy hízni fogok :D Jó rég volt.
2023. szept. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a tévhit kategória.

Ehetsz estére is szénhidrátot, de nem mindegy milyet és milyen mennyiségben.

Én is eszek rendszeresen, és a 93-95kg izomhegyhez 10% alatti zsír társul.

Na és a rendszeres és versenyszerű sport már 20. éve...

2023. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!