Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 éve nem fogyasztottam tej...

2 éve nem fogyasztottam tej terméket(még olyat se ami nyomokban tejet tartalmazhat) ha ismét elkezdek tejeset enni/inni lehet valami hátránya?többi lent..

Figyelt kérdés

Igazából azért hagytam abba, mert laktózérzékeny vagyok(vagy tejfehérje) ez számomra sosem derült ki, de havi szinten kijött a nemi herpeszem is, és pár hónapos diéta után abbamaradt, vagyis ritkább lett a tünetelés. (Baba miatt veszélyes a nemi herpesz ugye)

Viszont borzasztóan hianyzik a tejtermék.(kismama kívánósság)

Szerintetek összezavarnék valamit?

Vagy lehet köze a kettőnek egymáshoz, már fogalmam sincs



2023. szept. 18. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mivel elszokott tőle a szervezet és látszólag érzékenység is volt, ezért csúnya eredményt okozhat. Ráadásul itt a várandósság, ami miatt nem szabadna kockáztatni. Először nagyon minimális adaggal meg lehet próbálni, de inkább laktózmentes terméket ajánlanék.
2023. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha be akarsz fosni, meg össze-vissza fingani, görcsölni, akkor csak rajta.
2023. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Elsősorban kellene egy vizsgálat, hogy miért nem bírtad. Ha újra kezded fogyasztani tényleg csak fokozatosan. Esetleg próbálj ki laktózmentes joghurtot stb
2023. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Egy gyors vérvétellel nézesd meg, hogy laktóz vagy tejfehérje, mindkettőt lehet már vérvételből nézni.


Utána konzultálj az orvosoddal, az eredménytől függően.


Például Synlab vagy Swiss esetén itt a laktóz:


[link]

2023. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha egy teljesen egészséges ember nem fogyaszt tejtermékeket két évig, utána laktózérzékeny lesz, mert a szervezete megszünteti a laktás enzim termelését.

Amennyiben neked korábban is volt laktózérzékenységed, két év szünet után garantáltan nagyon erös reakciókkal számolhatsz, ha meg tejfehérje is volt a pakliban, akkor akár kórházban is kiköthetsz életveszélyes állapotban.


Ha eddig nem ettél, most még véletlen se próbálkozz vele, mert veszélyezteted magad és a baba életét. A "terhes vagyok és kívánós" nem olyan dolog, aminek ténylegesen van alapja, nincs szükség arra, hogy az ilyen megkívánt dolgokat feltétlen enni kell, ez csak babona. Sem neked, sem a gyereknek nem lesz baja attól, ha nem eszel össze hülyeségeket vagy olyasmiket, amiket korábban sem bírtál, ellentétben azzal, ha megteszed,

2023. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
fogyassz laktózmentes tejtermékeket. Elég sok helyen lehet kapni már.
2023. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!