Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha magas a triglicerid a...

Ha magas a triglicerid a véremben, és az orvos azt mondta, hogy a tészta és az alkohol miatt, akkor más szénhidráttartalmú ételt ehetek?

Figyelt kérdés

Pl. rizs, zab. Ezekben is magas a szénhidrát, de nem tészták. Sör helyett pedig bor.


Mennyi a kiürülési ideje a trigliceridnek a véremből?


2023. szept. 23. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
És ezt az orvos a vérkép alapján állapította meg, hogy a tészta és az alkohol eredményezi a magas triglicerid szintet, ez a kettő élelmiszer? Az étrended ennyiből áll? Egy marker eltérő értéke komplex tényezőkre visszavezethető, hiszen az ember étkezési szokásai és életviteli szokásai is komplexek. Arról nem is beszélve, hogy a magas triglicerid szintet a legritkább esetben okozza a tészta vagy az alkohol. Ha minden nap megeszel 3000 kalória tésztát és mellette alkoholista vagy, akkor igen, de egyébként az esetek legnagyobb százalékában a telített/transz zsírban és az étkezési koleszterinben gazdag táplálkozás a magas triglicerid-szint okozója.
2023. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont abban az időszakban tényleg sok tésztát, főleg kenyeret ettem, illetve sok sört ittam, ezért nem vitatkoztam vele.


Nem ennyiből áll az étrendem, csak több év után meguntam a rizst, és idén váltottam tésztára ebédnél. Reggelire-vacsorára kenyér pedig mindig természetes volt, nyilván nem magában.

2023. szept. 23. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Minden szénhidrát túlevés és minden alkohol emeli a trigliceridet. A szeszesitalok árából vegyél minőségi alapanyagokat a változatos étrendedhez.
2023. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyire magas a triglicerided?
2023. szept. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden érték a közepes tartományban van, ami elvileg a normális (tehát se a sötétben, se a szürkében, hanem a világosban), egyedül a Trigliceridek van a 0-1,70 (valamiért pont itt nincs sötét tartomány, tehát nincs túl alacsony érték) normál referencián túl 2 felett. 2,00 és egy nyíl van mellette felfelé, tehát akár ennél is magasabb. 2 mmol/l, miközben max. 1,7 mmol/l lehetne.

A koleszterin is magas, de a normálon belül, 5,2 a felső határ, és 4,8-on áll. Van alacsony is, pl. C reaktív protein (CRP) szintén minimum nélküli, de elérem az 1,3 mg/l-t.

Vagy karbamid: 2,8 a minimum, nekem 3,7 mmol/l van.

És ezekre egyesével rá kéne keresnem, hogy mi mit jelent, mi tartalmazza, hogy mit egyek/ne egyek. :D

2023. szept. 24. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Segítek...ez a triglicerid szint nem vészes, a férjemnek 13,6 na arra mondta a házidoki, hogy az egekben van. A koleszterined egyáltalán nem magas. A CRP a gyulladást jelzi a szervezetben, 1,3 jó érték. 5 felett magas. A karbamid a vesével van kapcsolatban, kicsit emelkedett, de azért vegyél tartós tejet. nem akarok okosabb lenni mint a háziorvosod, de a triglicerid vérzsír, ami nem a tésztától és a sörtől emelkedik meg. Összefügg a koleszterinnel, ami nálad tök jó.
2023. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, ha a szénhidrátot viszed túlzásba akkor a glükoznak kellene magasnak lennie.
2023. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hehe, pont a glükóz 4,4 mmol/l, ami a 4,1-5,9 referencia határ alja...


Viszont amint írtam fentebb, tényleg rátrafált, hogy tésztát és sört fogyasztottam. Borban pl. biztosan nem lesz annyi gabona jellegéből adódóan.

2023. szept. 24. 20:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól van, ne izgulj, nincs itt baj.
2023. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!