Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hat rám ilyen rosszul...

Miért hat rám ilyen rosszul az alkohol és a koffein?

Figyelt kérdés

Alkohol: ha iszom, 5 percenként pisilek (és nem sörtől mert azt nem iszom), éjszaka nem tudok aludni, csak kb 3 órát, azt is megszakításokkal. Ha két félét iszom, fáj a fejem másnap.


Koffein: Kávé vagy tea. Szintén sokat pisilek tőle. A kávé olyan, hogy nagyon felpörget, remegek tőle, gyorsan dobog a szívem. Hiába iszom reggel 6kor, tuti, hogy éjfél előtt nem alszom el (10kor már aludni szoktam).


Amúgy nagyon ritkán fogyasztok már ilyeneket a fent említett okok miatt. De alkoholt pl sokat ittam fiatalabbként és nem tudtam hozzá szokni annyira hogy ne legyenek ezek a tünetek.


2023. szept. 6. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ki érdekel? Nem tetszik a szervezetednek, ne fogyaszd.
2023. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz piálni és kávézni, nagyon sjnálatos... xD
2023. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Igazából kb. csak ez a két mindennapi anyag van, amire a szervezet vízhajtással szokott reagálni (meg persze a vízhajtó gyógyszer), úgyhogy valószínűleg egyszerűen a vízhajtásra vagy az átlagnál hajlamosabb.


Azt nehéz elképzelni, hogy a reggeli kávé ténylegesen nem megy ki este tízre, bár valamennyi maradhat, és vagy rendkívül érzékeny vagy rá, vagy inkább minimális hatás (esetleg a puszta szuggesztió, amiért már ittál aznap kávét!) is kihozza belőled az öngerjesztő szorongást, amitől végül nem tudsz aludni. Ha szuperérzékeny lennél, akkor viszont a tea is eléggé pörgetne.


Az alkoholtól én sem tudok rendesen az alkoholtól, ha 1-2 pohárnál több van bennem.

2023. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!