Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A chips, a cukor, a koffein,...

A chips, a cukor, a koffein, az alkohol vagy a cigi a károsabb?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha visszafelé elolvasod, akkor kb az a sorrend.
2023. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár én q chips-el nem értek egyet. Az a 70 gramm krumpli, és a rajta lévő kb 2 gramm "fűszer", mondjuk heti egyszer-kétszer filmezéshez, meg se kottyan egy egészséges szervezetnek.
2023. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez így megválaszolhatatlan, de ilyen kérdéseket miért is kéne megválaszolni? Mindegyikkel más a probléma. Nyilván a chips gyakori és nagy mértékű fogyasztása lehet káros, ahogy a koffein is. Az alkohol más téma, az nyilván egy egyértelműen roncsoló vegyület, ami kis mértékben nem okoz nagy problémákat, de ugye alkohollal még akár akkut módon is túl tudod adagolni magad. A cigaretta is okozhat akkut túladagolást (pl. nikotinmérgezés), de az esetek többségében ez is hosszútávon fejti ki a negatív következményeit (pl. onkológia és pulmonológiai kórképek).
2023. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Mértéktelen fogyasztással mind káros .
2023. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mértékkel való fogyasztásra gobdolok
2023. szept. 22. 18:55
 6/10 anonim válasza:
na ennyi
2023. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mértékkel való fogyasztásra gobdolok"

Az alkohol és a nikotin napi ajánlott fogyasztási dózisa 0 milligramm. Pontosan milyen mértékre gondolsz?

2023. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ez lenne a mértékkel:

Cigi abszolút nem. Alkoholt csak buliban/koncerten iszom, nagyon keveset, akkor se égetett szeszeket. Vagy saját borunkból egy koccintásra alkalmanként.

Koffeint nagy dózisban - értsd kávé, egyszer nagyon berosszultam tőle, senkinek nem kívánom - abszolút nem fogyasztok, mert nagyon érzékenyen reagálok rá, csak teát iszom, abból is zöldet.

Cukrot sokat alábecsülik, borzalmasan káros pedig. Ugyanakkor a “cukormentes” címszó alatt árult édesítős készítmények sem jobbak, nekem pl rövidesen huzatos fosás lesz tőle, úgy nem bírom. Szétszedi a bélflórát, de mértékkel elfér a cukor. Én így külön édességeket nem nagyon eszem már, inkább gyümölcs, ha nagyon megkívánom.

Chipsben nincs nagy probléma, főleg, ha jó minőségű, ami csak burgonya, olaj és némi fűszerek. Időnként nem árt meg.

2023. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A chipssel az a baj hogy abból nehéz keveset enni, ha nem osztod meg valakivel, szerintem ritka, ha valaki csak a felét eszi meg a zacskónak, annyira kevés van benne mennyiségileg, de kalóriában meg rengeteg. Illetve én meg függő is vagyok, ha kettőt megeszem akkor talán nem tolok be egy harmadikat de azért valszeg mégis. Úgyhogy én teljesen leálltam vele.
2023. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Paczalos István ***** válasza:

A chips alapanyaga a krumpli, ami rengeteg keményítőt tartalmaz, ami nem más mint szénhidrát. A cukor is szénhidrát, csak kisebb energiába kerül az átalakítása. a szénhidrát bizonyos mennyiségig hasznos, nagyobb mértékben káros a szervezetre (elhízás/gyorsan mozgósítható energiatartalék)

Az alkohol megint csak olyan, hogy nincs rá szüksége a szervezetnek. Kis mennyiséget könnyedén feldolgoz, nagyobb mennyiséget már problémásan kezeli (szalonspicc, részeg, tajtrészeg, detox)

Nikotin érszűkítő hatású, enyhe drog, viszonylag könnyen rá lehet szokni. A cigaretta füstjéről már nem is beszélek

Koffein: Vérnyomást emelő, enyhe drogként kezelhető. Bizonyos alkaloidákkal pl a teában levőkkel együtt vízhajtó hatása is van. Könnyen rá lehet szokni, viszont viszonylag könnyen le is lehet jönni róla.


Sorrend szerintem: Cigi - Alkohol - chips - kávé

2023. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!