Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha eszek valami ételt, és rá...

Ha eszek valami ételt, és rá 10-15 percre iszok tejet, ami miatt pár perc után menni kell vécére, akkor az előzőleg fogyasztott étel is kijön belőlem? Vagy mi az, ami távozik? Hogyan jut a tej ilyen gyorsan a bélszakaszba?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert edzés után ettem egy magas fehérjetartalmú csokit, majd kb. 10-15 perc múlva ittam egy pohár tejet, ami miatt mennem kellett vécére, ezért most zavar, hogy az előtte bevitt fehérjemennyiség is odalett.

2023. szept. 28. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az jön ki...
2023. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor még a fehérjecsoki is a gyomromban emésztődik?
2023. szept. 28. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Sztem meg kb mindent kipucolt a hirtelen hasmenes.

Amugy ha ez fennall sorozatosan tejivasnal, lehet, h laktozerzekeny vagy.

2023. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát de a gyomromból is kipucolta a pár perccel előtte bevitt ételt?
2023. szept. 28. 12:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsesz, most latom. Nem hiszem, h a meg gyomorban levot is kiterelte volna. Ami a belben van.
2023. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre megettem egy másik, magas fehérjetartalmú, laktózmentes joghurtot is, ha az előző kárba veszett mégis.
2023. szept. 28. 12:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem az jön ki, másrészt ez elég durva laktózérzékenység, egyáltalán nem kellene laktóz tartalmú tejet innod.
2023. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk az egész család ilyen. Én már elfogadtam, hogy ez egyszerűen ilyen. A laktóz biztosan nem az oka, mert egy időben próbáltam a laktózmentes termékeket is, pont ugyanígy működik minden.
2023. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A gyomorból kb. négy óra alatt ürül az étel (fajtájától függően), a víz maga fél óra alatt, a bélbe, a tej csupán egyfajta reflexes módon hat a bélperisztaltikára, nem az jön ki, amit előtte ettél.

Rám egyébként a tejeskávé van ilyen hatással. :)

2023. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem fog rögtön kijönni, az előző napi adagot tolja ki nagy valószínűséggel.
2023. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!