Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért/mitől van az,hogy...

Miért/mitől van az,hogy valaki egyáltalán nem szomjas,és csak nagyon minimális folyadékot iszik naponta.. ez valami szervi gond is lehet?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni tulajdonság. Az egyik fiam teve, a másik kacsa, a vízivás szempontjából.

De idős korban jellemzően csökken a szomjúságérzés, és az öregek alig isznak, úgy kell erőltetni.

2023. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így igaz,, édesanyámról van szó, ő most 73 éves, egész nap jó ha max fél liter vizet megiszik. De ez nagyon nem jó dolog szerintem.. főleg neki mert keringési betegsége is van. A víz,folyadék az fontos!
2023. szept. 28. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Cselezd ki! Leves, kávé, ivójoghurt,gyümölcsök.
2023. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajna én sem igénylem, pedig én kb. feleannyi idős vagyok. Tudom hogy magas a vízháztartásom, kevés folyadéktól is vizelek, ha sokat iszok, kellemetlenül érzem magam. Ahogy a 3-as mondja, leveskékkel, gyümölcsökkel, turmixokkal lehet cselezni.
2023. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kávé nem jó, mert vízhajtó. A többi mehet.
2023. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó a kávé, napi 2 liter mehet! 🤣🤣☕☕☕ (csak vicceltem, kávéfüggő vagyok)
2023. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Megihatja a kávéját, de akkor még több folyadékot kell bevinnie.
2023. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy most azt mondják, hogy elég annyit inni, amennyit kívánsz, tehát nem kell erőltetni az ivást. Kicsi gyerekek, idősek esetében ez nyilván nem igaz.


Mondjuk amikor terhes voltam, akkor minden nap vettem egy 1,5 literes vizet és megittam, bármi is volt. (Természetesen emellé még ittam még több vizet meg ettem levest, stb.)

2023. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!