Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok rosszul, ha...

Miért vagyok rosszul, ha máshol kell ennem?

Figyelt kérdés

Már jó régóta van egy ilyen problémám, ami másoknak sokszor érthetetlen, hülyének néznek miatta.

Ugye normális dolog, hogy az ember reggelizik, ebédel, ezt általában a munkahelyén teszi.

Na nekem ez az egész hatalmas stresszel jár, egyszerűen megmagyarázhatatlan, de bármennyire is éhesnek érzem magam, ha nem otthon tesznek elém ételt, lehet az akármilyen finom dolog, rosszul leszek, émelygek, nagyon nehezen mennek le a falatok.

Ez időközben volt hogy javult, volt, hogy rosszabb lett, de általánosságban nem tudok enni sok semmit, amíg haza nem érek.


Odáig sikerült eljutni, hogy időnként viszek magammal egy csokit vagy gyümölcsöt és azt megeszem, de hogy én normálisan megebédeljek máshol azt el se bírom képzelni.


Ebből adódóan vannak igen kellemetlen helyzetek is, például most nemrég voltam egy ismerős által ilyen kis mellékes munkalehetőség állásinterjúján, és úgy döntöttek elmennek ebédelni és meghívnak engem is...

Na hát az úgy nézhetett ki, hogy elsápadtam teljesen, éreztem, hogy a gyomorsavam is feljött kicsit, eléggé ráparáztam.

Az ebédlőben mindenki nagy menüt evett, én meg egy tányér rizses hússal szenvedtem, aminek a fele sikerült, közben már rám is szóltak, meg poénkodtak, hogy egyél már rendesen...


Kevés emberrel beszéltem, akik megértik ezt az egészet, pedig tényleg komoly problémát jelent számomra, sírhatnékom van sokszor az ilyen kellemetlenségek miatt.


Viszont nem vagyok anorexiás vagy ilyesmi, mert itthon meg szeretek enni, sokat enni, és semmi rossz érzés nincs bennem.


Vannak itt olyanok, akik hasonló problémával szenvednek?

Hogy lehet ezen változtatni?

Akár privátban is szívesen beszélgetnék erről valakivel.


Bocsi ha hosszúra sikerült, előre is köszi a segítőkész válaszokat!


25F



2023. szept. 28. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy vagyok ezzel, nálam a stressz áll a hátterben, egész nap.

Itthon megeszek akár 8-10 tojást is rántottában, étteremben félve állok neki a nagy adag kajának...

18/F

2023. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami szociális fóbia lesz, félsz, hogy hülyén eszel, vagy maszatos leszel és kiröhögnek, ilyesmi. Lehet az oviban megtömtek tökfőzelékkel és kihánytad.
2023. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2023. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen nincs, de én sem szeretek munkahelyen enni, mert bármilyen helyen dolgoztam eddig, mindig voltak, akik azt figyelték, mit és mennyit eszem, és beszóltak rá, ha kevés volt, ha sok, ha egészséges, ha egészségtelen, ha volt benne hús, ha nem volt benne hús, ha főztem, ha rendeltem, mindegy volt nekik, csak szóljanak be. Ezt megelégeltem és abbahagytam az irodában evést. Átálltam 20/4 időszakos böjtre. Megszokható, hogy csak otthon eszel vacsit, akár kétszer is. Addig is javaslom, hogy bent igyál meg egy fibershaket, eltelít, finom és végül is csak iszol, nem eszel.
2023. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én megértelek,nálam szorongás okozza ezt

eszek a munkahelyen mert muszáj de nagyon zavar,hogy nem ehetek otthon egyedül

2023. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!