Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerinted milyen az egészséges...

Szerinted milyen az egészséges táplálkozás? Reggeli,ebéd,vacsora,stb konkrétan?

Figyelt kérdés
dec. 10. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem, az hogy nem eszel szemetet, nem egy kakaóscsigával indítod a reggeledet hanem egy avokárós kenyérrel/ tojással. Teljes kiörlésü kenyér, minőségű 90%+os sonkával. Délre nem egy pizzát nyomsz be vagy egy hamburgert hanem mondjuk egy tányér levest egy rakott karfiollal.Uzsira nem eszed fel a szekrényben található csipszet/csokit hanem készítessz egy banánpalacsintát pl, gyümölcsökkel.Vacsira a délre leirt kaja típus.Persze lehet enni én is aki egészségesen eszem szoktam enni csipszet de nem az egész zacskóval egy délután alatt.Több napig eszem azt az 1 zacsi csipszet/ kekszet.
dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Vegyes és változatos. Minden étkezésben van fehérje, zsír, szénhidrát, zöldség vagy gyümölcs



Peldak (de ugye a lenyeg a valtizatossag)

Reggeli: tk vagy rozskenyer, sajtkrem vsgx humusz, sovsny sonka, uborka, retek, koktelparadicsom


Vagy


Tk kenyer, hazi zoldseg/babkrem plusz zoldsegek vsgy egy tojas


Ebed

Gabona/durum teszta hussal, zoldsegekkel

Pl keksajtos tejszines csirke kukoricas rizzsel es 15 deka vegyes zold leveles salataval

Pl garnelas vagy csirkes durum teszta brokkolival es zoldbabbal

Pl rakott krumpli melle salataval

Pl karajdzeletek sajttal es dioval kisutve, sult gyokerzoldsegekkel (krumpli edeskrumpli tarlorepa ksrorepa cekla sarga cekla stb)



Uzsonna

Joghurt gyumolcs granola

Gyumolcs es etcsoki

Hozzaadott cukrotol mentes zabszelet vsgy muzliszelet

Zoldsegek humusszal



Vacsora

Rantotta zoldsegekkel

Tk tortilla chilcos babbal toltve, melle zoldsegekkel

Sajtos sonkas quesadilla salataval



Szoval nekem az egeszseges etkezes a valtizatossagot, a napi min 5x10 deka zoldseget/gyumolcsot, a lassu felszovodasu szenhidratforrast jelsnti.



Javaslom hogy keress rá az okostányérra. Ez most a dietetikus szovetseg ajanlasa. En az alapjan szoktam enni.


Reggelire meg azert nem irtam pl zabkasat meg tejberizst mert nem szeretem

dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kevés feldolgozott szénhidrát, semmi cukros étel, ahogy lehet, kerülni a tartósítószer tartalmú ételeket.

Reggelire pl tojás, kevés kovászos kenyérrel, zöldségekkel, vagy görög joghurt gyümölccsel és granolával.

Ebédre fehér húsok, rizs, bulgur, édesburgonya, salátákkal.

Nasira fehérjeszeletek, banános mogyoróvajas szendvics, rizschips, esetleg kevés étcsoki, ha nagyon akarsz édeset.

Vacsira szintén lehet valami egészséges szendó jó minőségű kenyérrel, tojással, vagy tonhal sali, zabkása..


Inni én pl jó ideje csak vizet iszom, illetve teákat, semmi mást. Nem árt étrendkiegészítőket se szedni, pre- és probiotikumot időközönként, vitaminokat, abból se a szintetikus fajtákat, főleg C, D, E és B vitaminok.


Amúgy nem egy egyszerű dolog és költségesebb is, de én inkább máson spórolok, mint a kaján. Mindenből picit, vegyesen az a lényeg. Az se bűn, ha ritkán becsúszik kis csoki, vagy süti, de nem tömd napi szinten, és legyen mellé vitamin, rost, fehérje.

dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha valaki változatosan eszik annak semmi szüksége étrendkiegészítőkre a D vitaminon kívül.

És az édeskrumpli pont ugyanannyira egeszseges mint a sima. Picit mas vitaminok vannak benne de ennyi. A zabkása se kell hogy zab legyen, lehet az tekberizs is. Az egeszseges etkezesbe a cukor is belefer, a who ajanlasa alapjan 5 energiaszazalek. Szoval pl egy alacsony lanynak 20-30 gr naponta siman belefer.

Egy fehérjeszelet pedig pont hogy zele van mesterséges dolgokkal és tartósítószerekkel. Persze belefér egy egészseges étrendbe de pont ugyanannyira mint egy átlagos müzloszelet.

A voros hus se ordogtol valo, a kisebb zsirtartalmuak heti tobbszor belegernek pl karaj vagy szuz. Egyszer egyszer a zsirosabb fajtak is. Az egeszseges etkezes a valtizatossag kore epul es minden belefer, a megfelelo mertekben

dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

Őő de kell étrendkiegészítőzni, hacsak nem saját termelésből, vagy termelőtől vásárolsz prémium minőségű élelmiszereket. És ezt egy magán dietetikus mondta nekem. Sajnos manapság amilyen ételek vannak, ezek minőségben nem tartalmaznak annyi vitamint, mint kellene. Nem szükséges minden nap kapkodni őket, de szezonálisan érdemes.

Senki nem mondta, hogy sima burgonyát nem lehetne enni :D én az édeset preferálom, ennyi.

Fehérjeszeletből, ill. bármely fehérje készítménynél nem mindegy, hol vásárol az ember, ez nagy tévhit, hogy mű dolgokkal van mind tele. Ebből sem kell mindennaposan, én edzek, csak ezért írtam.

Nem kell szentírásnak venni amit írtam, a kérdező szerintem esetleges javaslatokra volt kíváncsi, nem arra, hogy más tanácsait “boncolgassuk”. (:

A cukornál írtam, hogy nem kell totálisan kizárni, minimalizálni érdemes.

De én így grammra pontosan nem figyelgetem a dolgokat, mert veszélyes lehet, ha túlzásba viszi ezt az ember.

dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a legfontsabbak, sorrendben:

(1) megfelelő kalóriamennyiség (se túl sok, se túl kevés)

(2) megfelelő fehérjemennyiség

(3) elegendő zöldség, rost; mértékletes hozzáadott cukor bevitel

(4) egyéb gyors felszívódású élelmiszerek, pl. fehérliszt mértékletes fogyasztása (persze a teljes kerülés is oké)

(5) mértékletes sóbevitel

(6) egészséges zsírok előtérbe helyezése, problémás zsírok bevitelének korlátozása

(7) minden más, megfelelő halolaj, kalcium, magnézium, vitamin, ilyesmi bevitel


És mindezt befolyásolja az életmód, pl. mozgás mennyisége is. Ha valaki sokat mozog, akkor a gyors szénhidrátok, cukor korlátozása lejjebb kerül a fontossági listán, mert azoknak a káros hatását ellensúlyozza a sport.

dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első lépés: legyen pénzed egészségesnek lenni és enni.
dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Meton ***** válasza:

Volt itt több verzió, de akkor én mondok egy újabbat. Mindennek az alapja a testmozgás. Attól függően, mennyit mozogsz, kialakul egy kalória igény, amit teljesíteni kell. Nem jó, ha fogysz, vagy hízol, akkor probléma van, ami miatt idővel beteg is lehetsz. Ha keveset eszel, akkor szinte biztosan valamiből nem lesz elég a szervezetedben. A zsír egyébként nagyon fontos, nem jó a zsírmentes étrend. A táplálék kiegészítőkről meg az a véleményem, hogy ezek mesterségesen előállított természetellenes anyagok, amit nem szabadna megenni. Mint ahogy a vitaminok is. Minden benne van a kajában. Ami tabletta, az nem kaja és nem helyes fogyasztani.

A legfontosabb, hogy azt edd, amit szeretsz, mert a mentális egészség is fontos. Ha gusztustalan dolgokat eszel, az nem segít, bármilyen egészséges amúgy.

dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1: Rostdús étrendem és fogyásom mellett jelzem, hogy nem gondolom bajnak a kakaós csigát. Szénhidrátos energia, ami löketet ad. Bár nem barna, de alkalmanként nem baj.
jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sőt: megettem már egy zacskó chips-et egyszerre és nem híztam vissza. Felejtsétek már el az ilyen bigott hülyeségeket!
jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!