Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy néz ki egy napi étkezésetek?

Hogy néz ki egy napi étkezésetek?

Figyelt kérdés
Még évekkel ezelőtt elkezdtem figyelni az étkezésemre, viszont így a szokásaim is teljesen megváltoztak, de vissza akarok térni a normális táplálkozásra, mert ez így nem élvezhető egyáltalán.. Már nincs is ötletem, hogy mit egyek. Próbálok keresni "mit ettem ma" videókat, de vagy a fitneszesek zabkásáját és csirkerizsét, vagy az influencerek mindennapos étterembe járását látom... Szóval én most arra lennék kíváncsi, hogy egy teljesen átlagos, normális ember mit is eszik egy nap :D

#táplálkozás #étkezés #mitettemma #miteszemegynap
dec. 8. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon kedves tőled, de pont az a lényeg, hogy nem fogyni szeretnék, egyszerűen csak átlagos, hétköznapi emberek táplálkozási szokásaira vagyok kíváncsi
dec. 8. 20:38
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy minden része kifejezetten normális lesz, de tessék:

Reggeli: ha bemegyek Pestre dolgozni heti 2x, akkor zacskós zabkása, szálas zöld tea

Ha nem megyek be, nutellás kenyér (kicsi mentség, hogy teljes kiőrlésű kenyér), szálas zöld tea. Hétvégén párom szokott készíteni palacsintát, olykor tükörtojás zöldségekkel, vagy csak nutellás kenyér.

Ebéd: heti 2-3x főzök, szóval ez változó, de mindenképp rendes főtt étel. Leggyakoribbak: gomba pörkölt, bolognai, chilis bab, zöld vagy sárgaborsó főzelék, rakott krumpli, paprikás krumpli, gombás rizottó (barna rizsből). Főzelékeket általában zabpehely lisztből készítem, vagy vegyesen a fehér liszttel.

Vacsi: pirított vajas kenyér/kifli/bagett, paradicsom,

néha újhagyma. Esetleg vmi leves.

Nagy néha befigyel egy-egy smack leves, ha nagyon nem volt kedvem főzni.

dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kiegyensúlyozottan és változatosan eszek, nem ugyanazt a 4 élelmiszert variálom, hiszen az több szempontból problematikus lenne. Reggelire régen mindig valami kását ettem (zab, rizs, köles, hajdina, stb.) mézzel, fahéjjal és növényi tejjel. Aztán most egy-két éve átszoktam arra, hogy gyümölcsöt reggelizek (banán, eper, barack, szilva, dinnye, körte, stb.). Ebédre meg aztán tényleg millió különböző fogást szoktam készíteni. Nagyon szeretem a leveseket és a főzelékeket, úgyhogy ezek közül valamelyik gyakran van az asztalon. Továbbá imádom a mexikói konyhát, úgyhogy ilyen jellegű ételt is gyakran csinálok. Zöldségek, hüvelyesek, gabonák, álgabonák, sovány húsok, halak, ezekre építem az ebédemet. Vacsorára nem ritkán eszek tojást (akárhogy elkészítve) zöldségekkel és olajos magvakkal. Egy jól fűszerezett hagymás omlett mandulával vagy kesudióval tuti kombó ízvilágot tekintve. De amúgy az is előfordul, hogy az ebéd maradékát eszek vacsorára is (úgyis mindig több napra főzök).
dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, még annyi, hogy vagy rendes (nem filteres) teát iszom, vagy sima csapvizet. Semmi üdítő, max ünnepekkor.

Sem alkohol, se kávé.

Húst elég ritkán eszem, nem szeretem, csak ami nem látszik húsnak.

33 éves nő vagyok

dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sok ember hétköznap menüzik valahol vagy a munkahelyén kajál. Magadnak szeretnél főzni? Mert akkor az a tanácsom, hogy hétvégén szánj 1-2 órát arra, hogy megtervezd az egész heti menüdet és írj hozzá bevásárlólistát. Akkor egyben letudod a boltot, nem kell minden nap rohangálni valamiért, kevesebb idő megy el. Amikor a menüt összeállítod, próbálj figyelni a változatosságra. Pl. legyen egy tészta nap, egy halas nap, egy főzelék stb. Nézz szét a hűtőben meg a kamrában, hogy van-e valami, amit fel kellene használni és ahhoz keress recepteket.

Mikor éppen belefutsz valami jó kaja ötletbe, azt írd fel későbbre.


Én két hete álltam rá erre, az utóbbi időben pl. ezeket főztem: spenótos-ricottás lasagne, kelkáposztafőzelék fasírttal, gombás búbos karaj paradicsomos bulgurral, csirkemell steak joghurtos salátával, indiai vajas csirke basmati rizzsel, lazac zellergratinnal, rakott kelkáposzta, túróval töltött cukkini rizzsel, tonhalas tészta. A hétvégi terv juhtúróval sült karaj baconös burgonyás savanyúkáposztával és csirkemellel és fetával töltött édesburgonya.

Közben csináltam még padlizsánkrémet a kisétkezésekhez.


Szóval egyik ötletből sokszor jön a többi. Pl. egyik nap maradt néhány félig megszikkadt tk. kifli, amit nem akartam kidobni, így lett a fasírt meg csináltam egy kis mákos gubát desszertnek. A rakott kelből megmaradt a fél kelkáposzta, így lett kelkáposzta főzelék. A túróval töltött cukkinibe tettem juhtúrót is, abból maradt, így találtam hétvégére a juhtúrós karajos receptet. Valószínűleg fog még maradni fetasajt a hétvégi kajából, plusz van még olívabogyó a tonhalas tésztából, abból tervezek valami fetakrémet. Maradt egy fél zeller is, lehet lesz belőle egy zellerkrém leves vagy egy zellerpüré valami hús mellé.

dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszike!
dec. 8. 20:49
 8/17 anonim ***** válasza:

Reggeli: müzli. 3 dl sovány tej + 50 g müzli, ami kétharmad zabpehely, egyharmad csoki és olajos magvak keveréke.


Tízórai, uzsonna: kefir vagy joghurt+korpás keksz vagy zabpehely+ kb. 100 g gyümölcs. Vagy más, ha máshoz van kedvem.


Ebéd: főzelék+feltét (tojás, túrófasírt, sütőben sült rántott valami, csirkecomb, pulykafasírt) vagy bulgur+zöldség+feltét vagy tészta valamivel (pl. sajt+tejföl) vagy rakott krumpli vagy spenót+bundáskenyér vagy főtt krumpli+paradicsommártás+feltét vagy túrógombóc vagy rakott zöldbab (tészta+zöldség+tofu vagy tojás+sajt összesütve) vagy valami más, ami épp eszembe jut.


Vacsora müzli mint a reggeli, vagy korpás kenyér valamivel. Ebédmaradék húsféle, sajt, zöldség. Nagy favorit a háromszög-melegszedvics, sajt+kolbász+savanyú ubi vagy májkrém+sajt+paradicsom.

dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha nem fogyni szeretnél egyél belőle tőbbet. Ezek átlagos egészseges ételek.

#1

dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azért szerintem egy átlag hétköznapi ember nem ilyeneket eszik. De azért köszönöm
dec. 8. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!