Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hónapok óta időszakosan...

Hónapok óta időszakosan puffad,görcsöl a hasam,de a székletemben szerintem nincs gond,mert soha nem gennyes,és nem tartalmaz vért. De sokszor inkább lágy. A doki tükrözésre küldene?

Figyelt kérdés

dec. 27. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Először szerintem laborra.
dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Vérkép és székletvizsgálat lenne először valószínűleg.
dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy hónapig próbaképp hagyd ki a tejtermékeket, laktóz intolerancia tünete is lehet, amit leírtál.
dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg még ezer más kórkép tünete is, úgyhogy menjen csak el orvoshoz.
dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Mivel nincsenek riasztó tüneteid, így nem hiszem. Ez inkább intoleranciára vagy SIBO-ra utal, gondolom. Egy alapos hasi ultrahang, illetve kilégzési tesztek lennének célszerűek. Előbb laktulózzal. Labornak sok értelmét nem látnám. Persze az sem mindegy, hogy mennyi idős vagy. De az, hogy nincs vér se genny, az jó. Mondjuk nem tudom mit jelentek nálad a görcsök. Egy, másfél évtizede vannak puffadásos gondjaim riasztó tünet nélkül. Ha távoznak a gázok, az szinte mindig segít. Tehát a hónapok az nem hosszú idő, igaz görcseim nem nagyon vannak, azt hiszem.
dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

38 éves ffi vagyok

A szellentés nekem is nagyon jól esik és könnyebbbnek érzem utána S gyomrom,Illetve sok esetben vagy 10 alkalommal egy adott nap mennem kell wc-re,pedig nem terhelem meg a gyomrom,nem eszek sokat.

dec. 27. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Uhh. Hát napi 10 ürítés az bizonyosan kóros. Ez esetben a tükrözés egészen valószínű.
dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De nem mindig van ez.. hetente 1 nap amikor sokszor kell menni székletelni.
dec. 27. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!