Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek sokat eszek?

Szerintetek sokat eszek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, 178cm, 85kg.

Általában naponta egy tál főttételt, és 2 szendvicset eszek reggel és 2-t este.

Van amikor eszek chipset is vagy csokit, de nem minden nap, max heti 2x.

Jelenleg nem sportolok, de szoktam sétálni naponta (tudom, nem sokat számít). Jelenleg külsőre átlagos alkatom van, a családban apám és nagyapám is ugyanilyen alkatú, szóval örököltem a genetikát.

De érdekelne, hogy szerintetek sokat eszek? Kevesebbet kellene, hogy ne hízzak el?


jan. 13. 00:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Általában akkor eszek, amikor éhes vagyok. Volt olyan is, hogy este 22-kor csináltam szendvicset, ami fehér kenyér/zsemle-vaj-fejvágott-sajtból áll.
jan. 13. 00:07
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de "egy tál főtt étel" az lehet 450 kalória, de lehet 1200 kalória is, attól függően mi az, hogy készült, mekkora adag stb. Van egy kalóriaszükségleted, keress egy kalkulátort, magasságod, súlyod, korod és aktivitásod alapján kb. kiszámolja ezt, plusz ch, zsír, fehérje szükségeletet. Írd 2 hétig, hogy mit eszel (minden falatot) és akkor fogod látni, hogy kb. sok vagy kevés, amit beviszel. De amúgy elég egyszerű, ha hónapról hónapra hízol, akkor túl sok a kalóriabevitel, ha tartod a súlyod akkor kb. jó (a makrotápanyagok persze más kérdés).


Fehér kenyér helyett valami magvas/tk/rozsos kenyér és vaj helyett margarin már segít az egészségesebb életmódban + a felvágott jó minőségű sovány sonka legyen inkább, ne állandóan szalámi/párizsi.

jan. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta a kcal ban gondolkozva roppant egyszerű lesz a helyzeted felmérése. A genetika nem jó kifogás. Örökölhetsz az alkatoddal kapcsolatban dolgokat pl. magasság, csípő és váll forma, egyedi deformitásokat stb. És akár hízékonyabb is lehetsz mondjuk az anyagcseréd miatt, stb.

De olimpikon meg testépítő is lehet belőled, megfelelő étrenddel meg megfelelő mozgással, akkor is ha a családban mindenki elhízott. Ugyan akkor, elhízott is lehetnél annak ellenére, hogy minden rokonod mondjuk testépítő vagy olimpikon.

Olyan lehetsz amilyen csak szeretnél, csak akkor azon dolgoznod kell.

jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokat, mert már most +10-nél vagy.
jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!