Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulóként...

Anorexiából gyógyulóként sokat eszek? Folyamatosan tele vagyok...

Figyelt kérdés

Iszonyatos megszokni hogy nem vagyok éhes és tele van a hasam . Ez nagyon sok?

Reggeli:

40g kenyér

20g humusz

Zöldségek

216 kcal

Tízórai:

Vitatigris 100% gyumölcspüré

Cerbona csokis muzli

139 kcal

Ebéd:

Zöldséges rizses hus

712 kcal

Uzsonna:

25g kesudio

Vacsora

1 teljes kiőrlésu gyros pita

Ez nem tudom hány kcal, igy 900at gondoltam neki, annál csak nem több hisz krumpli se volt benne csak hús, zöldségek,csípős szósz és teljes kiőrlésű pita

Ez összesen 2100 kcal... Sose ettem ennyit,ezen nagyon sok ha heti fél kgt kéne híznom? Kérlek legyetek őszinték


2023. júl. 19. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
ez nem ennyi. még mindig beteg vagy és direkt felfelé kerekítesz. Zöldséges rizses hus 712 kcal ja, a mesében.
2023. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a számolgatást kellene abbahagyni és nem kellene mérlegelni: "mi mennyi", ez biztosan sokat segítene.
2023. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Ez nem sok és nem elég, mellesleg kőkeményen beteg vagy.


Alap, hogy a gyógyuláskor kidobjuk a mérleget, a konyhai mérleget ÉS az összes kalóriaszámláló szrt.


Egyébként én a recoverym alatt minimum 3000-3400 kalórián voltam. MINIMUM!, mert kellett - orvosi előírás -, de extrém éhségben a napi 5-6000 is megvolt.

És? Elhíztam? Nem. Ettem mert éhes voltam, és full nem érdekelt, mennyit meg mit.


Mindent is. Te viszont beteg vagy.

2023. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

40g kenyér

20g humusz - ez NEM reggeli, már bocs, és miért méregetsz mindent kényszeresen? Tudom, milyen nehéz, de bszd ki a mérleget a fenébe, és egyél normálisan, amit szeretnél.


Másképpen az életben nem gyógyulsz meg - igen, nagyon rossz lesz mentálisan, érzelmi vihar az elején: sírás, ellenkezés, bizonytalanság, feszkó, még több feszkó, sírás, még több sírás, de ez ezzel jár.


Nekem nem telt el nap, hogy ne bőgtem volna valamin, mert úristen túl sok, úristen, zsírosabb túrót használtam, úristen, ez tészta, úristen, vacsoráznom is kell (normálisan), stb. stb.

Azon sírtam, hogy egy korttyal több tejszín ment a reggeli kávémba - mindenen.


És? Szívás, aztán idővel megtanultam, hogy az étel az élet, és nem dől össze a világ, hogyha 2x annyi sajtot teszek a spagettimre vagy 2x annyit eszek, mint a barátom.

2023. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Számolgatással, diétás ételekkel max csak súlyt fogsz tartani vagy rosszabb esetben tovább fogysz.
2023. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

5-ös, egy anorexiásnak ezt nem tudod megmagyarázni. Ő abban a hitben él, hogy gyógyul - mivel már nem napi egy almán él, de nem gyógyul.


El kellene mennie orvoshoz, dietetikushoz, és egy min 3000 kalóriás étrendet készíteni közösen, amit szigorúan betartatnak vele.


Normálisabb országokban ez így működik, ahol komolyan veszik az étkezési zavarokat.

Nálunk meg. Amikor én mentem 40 kilósan, annyit mondtak: egyél többet. WOW :D Köszi, ez aztán a kezelés.


Aztán végül magamtól gyógyultam meg, magamnak írtam étrendet, mert szaksegítségre nem számíthattam. Sokkal nehezebb volt így, de sajnos ez a valóság.

2023. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!