Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni azzal az...

Mit lehet tenni azzal az éhséggel, amit nem az üres gyomor okoz?

Figyelt kérdés

Például hormonális, vagy elvonási tünetként jelentkező éhség.


Itt mindkét tényező jelen van, plusz még fogyókúra is - korábban sajnos eléggé szerette a hasát, de most elhatározta, hogy nagyon nekiesik a diétának.


Az evés nyilván nem opció - még ha tele is enné magát, akkor is hamar újra éhes lenne, mert ugye hormonális és érzelmi eredetű.


Valamit lehet tenni az éhség leküdésére? Tea, sok víz, hasonló?


jan. 26. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Aludj
jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Enni kell, és a nagyon nekiesik a diétának 95%-ban éhezteti magát. :D
jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sibutramine.
jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Na én terhesen vagyok így, pedig már a 38.hetben vagyok. Hiába eszek, akkor is éhes vagyok és sokszor már az éhségtől vagyok szarul. De nálam ez ugye nyilván hormonális gondolom, szóval az én válaszom nem releváns.
jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Páromnál is részben hormonális a probléma, szóval de, nagyon is az ♥


Kitartást neked :)

jan. 26. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi 5-ös , párodnak szintén kitartást!
jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Alacsony glikémiás indexű ételeket kellene ennie, hogy nem legyen hamar újra éhes:

[link]


Nem tudom, mennyi cukrot eszik, de a fogyasztásuk növeli a leptinrezisztencia kialakulásának kockázatát (a leptin a jóllakottság érzéséért felelős hormon), ami aztán súlygyarapodást, édesség utáni sóvárgást és alvási zavarokat okozhat.

Utóbbit itt találtam:

[link]

jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!