Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A megfőtt köreteket meg kell...

A megfőtt köreteket meg kell rágni, hogy rendesen megemésztődjön?

Figyelt kérdés
És a szétfőtteket? Gondolnám, hogy ezeket a gyomor már megoldja.

jan. 13. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha megélted a felnőtt kort, akkor minden bizonnyal normálisan tudsz rágni, és megugrottad ezt a feladatot. Nem rugóznék ilyenen a helyedben.
jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN ÉTELT alaposan meg kell rágni, NEM AZÉRT, hogy le tudd nyelni, hanem mert a rágás során keveredik nyállal, ami az elsö emésztönedv a szervezetben. Ha nem rágsz alaposan, nem tudja a szevezet rendesen megemészteni az ételt, akkor is, ha körítés, akkor is, ha szétfött.

A gyomor NEM TUDJA megoldani, ha nincs meg a megfelelö elökészítés, azaz rágás, nyállal-keverés.

jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb felületű a gyomorba jutó étel, annál könnyebb hozzáférniük az emésztő enzimeknek az ételekkel bevitt makromolekulákhoz..
jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, nincs foga.
jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, te vagy valaki nem kepes ragni, vagy ez valami mentalis? Muszaj megragni, ha nincs ra mod, pepes legyen.
jan. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon bocsánatot kérek, hogy egésze idáig nem reagáltam! Élethelyzeti oka volt, amit most nem szeretnék részletezni.


Köszönöm szépen 2-es és 3-as a választ!


Van fogam, bár hátulról hiányzik két örlő, ami frusztráló és az egyik örlő fogam laza, így nem szeretnék elveszíteni még egy örlőt. Ezenkívül alkalmanként időhiány is az oka. Tehát ezekért tettem fel a kérdést.


2-es! Ha mondjuk jól meg van borsozva az étel (vagy bármi más be van víve a gyomorba) – ami ugye az emésztést segíti –, az pótolja a nyáltermelést? Vagy az egy külön emésztési nedv, ami nélkülözhetetlen az optimális emésztéshez (vagy az emésztés időtartamának lerövidítéséhez?)?

jan. 24. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, mekkora időhiány kell ahhoz, hogy arra a rágásra se legyen idő.
jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A füszerezés nem helyettesíti a rágást!
jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm 8-as.
jan. 25. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!