Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó puffadás/székrekedés/f...

Állandó puffadás/székrekedés/fogyás problémák - milyen orvoshoz kellene fordulni?

Figyelt kérdés

20-as éveim végén járó nő vagyok és sajnos visszatérő jelleggel állandó puffadással küzdök.. Néha pár napra elmúlik, majd visszatér.

Reggelente rendben vagyok, de bármit is eszek ebédre, délutánra/estére felpuffadok, ami nyilván a diszkomfort érzeten kívül az ezzel párosuló folyamatos, kb 10 percenkénti szeleléssel jár..

Fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka, de jövőhéten megyek a háziorvoshoz és szeretném neki vázolni a helyzetet, illetve beutalót kérni valahová?


A puffadás mellett szerintem a székletem sincs rendben. Nem mondanám keménynek, hasmenésem sincs, de ahogy olvasgattam, szinte 0 nyomással kellene távoznia, de ez nálam rám nem igaz, de eddig ezt normálisnak ítéltem, mivel nem fáj. Viszont azt már elég régóta furcsállom, hogy hétköznap szinte 100%-os pontosággal mindig ugyanakkor végzem el a dolgom (reggeli edzés után fél órán belül jön az "ihlet"), viszont ha később kelek pl hétvégén/home office napokon és/vagy nem edzek reggel, akkor akár az egész hétvégét is lehúzom wc-zés nélkül és nem értem, ilyenkor hová tűnik belőlem a kaja..


Egyébként mint már a feljebb írtakban említettem, heti 4x végze súlyzós edzést, emellett 10-15 ezer lépést sétálok egy nap, vagy egészítem ki előreláthatóan inaktívabb napjaimon az edzésemet egy 20 perc laza kardióval a futógépen. Hétvégente sem vagyok inaktív, ha csak nem szakad az eső, kirándulok/túrázok, törekszem sokat sétálni.


Zöldséget és gyümölcsöt mindennap fogyasztok, még ugyan ha a napi 500gramm javaslatot nem is tudom/akarom mindig betartani, törekszem rá.

Reggelire munkahelyen zabot eszek, fehérjeporral, 10gramm magvakkal és valami gyümölccsel kiegészítve. Ebédemet 90% magamnak készítem, mivel elég húsos vagyok, így általában egyszerűbb sült húsok/raguk rizs/teljes kiörlésű tészta/bulgur/quinoa/burgonya stb körettel. Vacsorára meg szintén hasonló az ebédhez, vagy tojás mindenféle variációban zöldségekkel, rozsos-kovászos kenyérrel/tortilla lapban, vagy csak zöldgéssel. Attól függ, épp mennyi fér még bele aznap, mert zsírt veszíteni próbálok.. úgy mióta megszülettem. :D


3-4 liter folyadékot megiszok egy nap, ami főleg télen tényleg csak "muszájból" megy, mert fél óránként is képes vagyok pisilni járni így. Leginkább vizet iszok, napi 1-2 kávé növényi tejjel, otthon néha 1-2 pohár zéró szörp.

Úgyhogy szerintem a rost-és folyadékbevitellel nem kellene, hogy probléma legyen, ahogy a mozgás részével sem. :(


De nyilván a fenti problémák mellett a fogyás sem a barátom. Jelenleg 172cm/74-75kg vagyok, de mivel az (szerintem kevés) felesleg, ami még rajtam van, mind a hasamon van, muszáj lenne még 5-10kg leadnom, hogy végre 1x jól érezzem magam a bőrömben.


Mindenféle netes kalkulátor és az okosmérlegem szerint is 2400-2500 lenne a szintertatóm, de 1700-1800kalóriával is minimális eredményeket tudok már csak elérni, az is csak szerintem a víz, amikor a szénhidrátot már tényleg csak zöldség-gyümölcsre redukálom. Pedig sokkal szívesebben ennék minden reggel 2 szeletet a kovászos kenyeremből 2 tojással, sonkával, sajttal melegszendvicsnek megcsinálva, de hát ilyen az élet.


Valaki jár(T) esetleg hasonló cipőben és sikerült megoldást találni a problémára?


Tapasztalatokat, tippeket előre is megköszönök, ha már végigolvastad egy elkeseredett "öregasszony" kisregényét..:D



jan. 26. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló panaszok voltak nekem laktózérzékenységem volt. Gasztroenterológushoz menj mindenképp.
jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy derült ki hogy elmentem orvoshoz :D
jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmész orvoshoz, mert lehet laktóz, glutén, meg ezer dolog.
jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azon meg semmi furcsállnivaló nincs, hogy a mozgás beindítja a bélmozgást, ez tudvalevő.
jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Azt figyeld meg, mikor kezdesz gázosodni. Ha étkezés után 45 percen belül, akkor vastag-, ha később, akkor vékonybél diszfunkció áll fenn. A doki nem biztos, hogy tud segíteni, mert a boltban kapható sok szar műkaja a ludas. Zárd ki ezeket az étrendedből, egyél természetes élelmiszereket, és vezess étkezési naplót.
jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem én, 4es.

De gondolom azok az emberek, akik heti 5x reggelente beulnek az autóba, elvegzik a 8oras irodai munkájukat, majd délután hazavezetnek, ők sem csak akkor tudnak wcre menni, ha hétvégén elmennek egyet kocogni.. Naponta 1x lenne egészséges üríteni egyet erőlködés és gázosodás nélkül..

Köszönöm 5-ös. Vezetem, amiket eszek applikacioban és a mű meg feldolgozott kajákat kerülöm, ha tehetem. Leginkább magamnak készítem az ételeket.

jan. 28. 15:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!