Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nazogasztrikus szondát akarnak...

Nazogasztrikus szondát akarnak behelyezni nekem! Fájdalmas / kellemetlen lehet a Nazogasztrikus szonda be helyezése?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy fél órája volt bent az orvos. És azt mondta hogy ha még este sem tudok enni, akkor mindenképp szondás táplálásra lesz szükségem. És azt mondta hogy az orron át, egy Nazogasztrikus szondát helyeznek be. Persze ebbe nem mentem bele. Mert ne dugdossanak semmit az orromba. Helyesen teszem hogy nem megyek bele? És fájdalmas a behelyezés, illetve mit érzhető belőle a szonda be helyezéséből?

jan. 29. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fájt.
jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Rákbeteg vagy? Akkor szoktak ehhez nyúlni, ha a táplálás más módon nem lehetséges. Az állapot az így bevitt tápszerrel javulhat.
jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem tudsz enni?
jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem fájdalmas, behelyezés közben egy icipicit kellemetlen, de bőven elviselhető.

Mióta nem tudsz enni, hogy ehhez akarnak folyamodni?

jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz enni, akkor muszáj valahogy táplálni. Hallgass az orvosra, ő jobban ért hozzá. Nem mondható fájdalmasnak a behelyezés, inkább csak nem kellemes.
jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem a tudomet igy vizsgaltak, az orrlukon be, aztan le a tudobe, de ott mar nem ereztem semmit, nincsenek ugymond olyan idegek, amiket ereznel.


Raadasul orrsovenyferdulesem van, szoval darido helyzet volt, de benyomta. Mar alig emlekszem, de nem emlekszem fajdalomra. Talan az, hogy erzestelenitettek a torkomat melyen na az szar volt. Azt mondta ha lehet ne lelegezzek most. Kossz ember, ha lefujnak majdnem a tudodik egy ilyet, ami ilyen eros hideg erzes meg csipos erzes volt, es kohogtem volna siman vettem volna levegot, de a broder csak mosolygott es hozzatette, azert annyira nem rossz.

jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jól sejtem, hogy anorexiás vagy? Bármi az oka, hogy nem eszel, táplálék nélkül lehet bírni egy darabig, de még súlyosabb állapotba is kerülhetsz, mint most vagy.
jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg anorexiás akkor nincs olyan hogy akarja e.megfogják és ledugják a csövet hogy tudjanak táplálni
jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es és 8-asnak! NEM, és NEM vagyok anorexiás! 2-esnek. Egyelőre reggel vettek szövet mintát a nyelő csövemből. Akkor a szájamon dugtak le egy csövet és az is igen kellemetlen volt. De már a negyedig napja, hogy minden ki jön belőlem. Ja és 7-es és 8-asoknak a 69 kg az anorexia?
jan. 29. 17:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok Elnézést, csak kérdeztem...

Kevésbé rossz az orron keresztül ledugott szonda.

Jobbulást kívánok!

jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!