Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a sima tejtől megy a...

Ha a sima tejtől megy a hasam, de az ilyen sajt, tejföl, túrórudi féléktől nem és fagyitól sem mindtől (van amitől csak bugyogok) akkor lehetek laktóz érzékeny? És a vérteszt ki is mutatja?

Figyelt kérdés
febr. 12. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ez rám is jellemzo
febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ez a gyakoribb laktózérzékenység, amikor a főtt ételekben lévő tejtől, édességektől, feldolgozott tejtől nincs bajod, csak a tejtől magában.
febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz. Allergiás biztos nem vagy, de érzékeny lehetsz rá, az eltérő, hogy kinek milyen erősségű és így milyen mennyiségben nem okoz problémát, illetve mennyire kellemetlen tüneteket okoz. Az intoleranciát általában kilégzéses teszttel szokták megállapítani, de lehet genetikai vizsgálat vérből vagy szájnyálkahártya törletből is.
febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a háziorvos, hogy először vér és csak utána jöhet az a terheléses vagy milyen teszt.


Mondjuk az adókedvezmény miatt sem lenne utolsó, ha már alapvetően laktózmentes tejet kell venni.


Plusz gyerekkoromban kivolt mutatva csak kb 15 éve egy terheléses teszt negatívot mutatott miközben végig f.stam a hazautat.

febr. 12. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenységnek vannak fokozatai. Valószínűleg egy kevés laktózt képes vagy feldolgozni, de túl sokat nem. Egy bögre tej 10-12 g laktóz, egy szokványos adag sajttal, tejföllel jóval kevesebbet viszünk be egyszerre.
febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fermentalt, savanyitott tejtermekekben gyakorlatilag mar lebomlott a laktoz, ezert nem okoz tunetet..
febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Lehetsz. V

Aki kevése érzékeny az csak a sima tejre. A tibbi feldolgozott dologban kevesebb a laktóz

febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az utóbbi 1-2 évben lettem laktóz érzékeny és ugyanez van.

A sajtoktól, túró, joghurt stb nincsenek tünetek viszont ha sima tejet magában iszom akkor levert leszek, teltségérzetem van, meg a szokásos bugyogás.

A legdurvább esetem mondjuk nem sima tejtől, hanem régebben egy sajttortától volt.

febr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!