Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok állandóan éhes? 27/N

Miért vagyok állandóan éhes? 27/N

Figyelt kérdés
Egy ideje azon kapom magam, hogy folyton éhes vagyok. Még soha nem ettem ilyen sokat, mint mostanában. Az édességet is nagyon kívánom. Tavaly előtt tudtam tartani cukormentes diétát hónapokig, de most...minden nap ennem kell édességet, annyira kívánom. Emellett pedig folyton éhes vagyok. Munkahelyen is állandóan megyek a konyhába eszegetni. Máskor egy szendvics elég volt vacsorára, nade most...2 szendvics,meg 3 kalács. Ha lenne párom, azt mondanám, hogy terhes vagyok, dehát nincs. Sajnos el is kezdtem hízni. Januárban még 51kg voltam, most meg már 53. Alhasra is felszedtem rendesen. Újra le akarok fogyni, de így hogy...?

márc. 3. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
terhesség, stressz
márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
100%, hogy nem vagyok terhes. De ezt már írtam.
márc. 3. 23:01
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Akkor stressz
márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Stressz vagy unalom
márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Hormonok miatt is lehet.

márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Kívánós vagy, így mondják.
márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem megfelelő minőségű, amit beviszel, nem csak a mennyiség számít. Vajas-lekváros kalácsból én is betolok 3 szeletet és éhes vagyok 1 óra múlva. Lassan felszívódó szénhidrátok, rostok, jó minőségű fehérje és zsírok, főleg növényi eredetű. Sok nyers zöldség, + változatosan elkészítve, köretnek, levesnek, krémlevesnek, salátának. Okostányért nézegesd, az egy jó kiindulási pont (minden étkezésben legyen MEGFELELŐ arányú szénhidrát, fehérje és zsiradék). Minél kevesebb fehér lisztet és cukrot tartalmazó kaja. Sok folyadék. Megfelelő mennyiségű rost. Mozgás.


És ahogy írták, stressz, hormonproblémák is okozhatják. Ez utóbbi más tüneteket is okoz, pl. menstruációs problémák, szőrösődés, bőrproblémák. Kezdődő IR is lehet. Egy hormonpanel + terheléses cukorvizsgálat nem árt, az első bekezdésben leírtak betartása mellett.

márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

51 kilósan nem kell csodálkozni, hogy ennél, mikor kiéheztetted magad.


Hány centi vagy ehhez a magassághoz? Mert EZT - a lényeget - ügyesen elhallgattad ;)

márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Alacsony vagyok. 157cm. Sose éheztettem ki magam. Mindig annyit ettem, amennyit bírtam, de mostanában sokkal többet eszek.
márc. 4. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Biztos a fogyó Hold miatt te is azt érzed hogy egyre üresedsz!
márc. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!