Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért démonizálják a szóját...

Miért démonizálják a szóját ennyire? Ha Ázsiában, illetve Japánban konkrétan év ezredek óta fogyasztják, és semmi bajuk? Akkor miért olyan szörnyeteg a szója bab?

Figyelt kérdés

Én értem, azt az álláspontot hogy génmódosított, viszont ez nemcsak a szójára vonatkozik, mégis kifejezetten mostanában a szójababot kiáltottak ki minden rossz okozójának!


Pedig az ázsiai kultúrában évezredek óta eszik! Ráadásul ott élnek a leghosszabb ideig az emberek…


ápr. 28. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Lehet sokáig élnek de ha megfigyeled a sok génmódosított hormon miatt már arc szőrzetük sincs
ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Évezredekkel ezelőtt nem volt génmódosítva. Valami növényvédőszerről is hallottam a szójával kapcsolatban, de nem figyeltem, így nem tudom biztosan, hogy mi volt az.
ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyugatabbra majdnem minden génmódosított! Egyébként Magyarországon elvileg nem is lehet forgalomba hozni olyat, ami génmódosítva van! Szóval amit itthon megveszel szójabab terméket, az nincs génmódosítva!


Első! Ilyen baromságot még az életbe nem hallottam!

ápr. 28. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Hallottam, hogy az emlőrák nagyon ritka azokban az országokban, ahol a nők sok szóját esznek. Lehet, hogy van köze a hormonokhoz is.
ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon sok benne az ösztrogén hormon. Azért. Gyerekeknek, férfiaknak káros.
ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves ötös! Akkor magyarázd már el nekem, hogy miért élnek Ázsiában, Kínában, Japánban kifejezetten a legtöbb ideig az emberek!? Ja, és ebben a férfiak is benne vannak és napi szinten esznek szóját!
ápr. 28. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Kismillió oka lehet, hogy ott tovább élnek, miért pont a szójától lenne...

A legtovább élők szinte kizárólag valami burgonyafélét esznek. Ezen az áron már nem is olyan vonzó a hosszú élet. 😒

ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Soha nem mondtam, hogy a szójától van! Csak azt mondtam, hogy annak ellenére, hogy a csapból is az folyik, hogy mennyire káros, ott mégis ahol a legtöbbet eszik, a legtovább élnek! Nem a szójától szerintem egyébként, csak ezek szerint nem lehet mégsem annyira káros…
ápr. 28. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat baromira nem mindegy, hogy szojacsira, szojaszosz fermentalva, vagy arra az emeszthetetlen ipari termekre gondolsz, amit Europaban hus helyett hasznalnak. Szojabol keszult nem egeszseges, rosszul emesztheto. Japanok nem olyan formaban eszik a szojat.
ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nyilván szójababra, tofura, szójacsirára, miso pasztára, illetve fermentált szójababra, nattora gondoltam, amiket én is élvezettel fogyasztok, mostanában elég sokszor is! azt a texturált valamit nem lehet megenni!
ápr. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!