Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Üdv mindenkinek! Aki átesik...

Üdv mindenkinek! Aki átesik egy akut hasnyálmirigy gyulladáson, és utána felépül, akkor milyen életre szóló étrend korlátozásokat kell betartania?

Figyelt kérdés
Ehet az illető még valaha csokoládét, süteményt, lángost ilyesmit. Persze nem nagy mennyiségben.
márc. 5. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én átestem rajta, még intenzíven is voltam, tudöödemat is okozott nalam, morfiummal voltam a fájdalmak miatt.

Mondtak lehet meghalok, ha túlelem lehet krónikussá válik es kialalulnak tályogok a gyulladas miatt amiket müteni kell.

Vegul nem alakult ki tályog, maradéktalanul felépültem es semmilyen diétát nem tartok. Ez 13 eve volt. 12 évet nem mertem alkoholt inni, azelött sem ittam.

De mostanaban neha borozok.

Nalam epekö miatt alakult ki, ami elzárta az epevezetéket.

márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Természetesen ehet ilyesmit és minden mást is, ami nem okoz neki panaszt. A zsírt sem kell megszorítani, a normál zsírbevitelre kell törekedni, ami a makrotápanyagok közül 30 % kell legyen. Ami tilos és az is marad, az a dohányzás ès az alkohol!
márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azta mindenit. Ez nem semmi. Örülök hogy azóta is jól vagy. Nálam is epekő miatt alakult ki. 6 napot voltam kórházban. Szondát nem kaptam, sajnos kis túlsúly is párosult de már több mint 20 kilót fogytam, dícsért is a doki nagyon. A professzor aki kezelt, azt mondta enyhe gyulladás volt. Csak akárhol utána nézek mindenhol az van hogy diéta ezerrel, meg semmi zsíros. Csak én arra vagyok kíváncsi hogy aki régóta felépült annak mennyire kell szigorúan odafigyelnie. A múltkor tesóm kínált túrós lepénnyel, házi túróból készült de egyszerűen nem mertem megenni. Disznó húst egyáltalán nem eszek, alkoholt soha többet nem iszok, mentes vizet iszok meg teákat. De néha jól esne 1 szelet csokit enni, vagy szülinapokon egy kis tortát enni. Nem mindig csak hébe hóba. Köszönöm a válaszod, jó egészséget kívánok neked!
márc. 5. 16:11
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es nagyon köszönöm a választ! Soha nem dohányoztam, inni ittam, de soha többet egy kortyot nem fogok inni. Egy cseppet sem.
márc. 5. 16:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél csokit és tortát is, nem kell megvonni semmi ilyesmit. A kiegyensúlyozott, egészséges étrendre kell törekedni, abba pedig mértékkel beleférnek ezek. Mint mondtam alkohol, cigi tilos, de te amúgy sem iszol, azt írod.
márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk elsö idöben ne egyen csokit es tortat, mert meghajtja es túl megrerhelö. En elsö 2 évben azert kicsit odafigyeltem, es lattam, hogy a tejszínhab meghajt.

Azelött folyton szekrekedésem volt.

Azt hittem fosos maradok, de nem, elmúlt az az idöszak es mostanra mar megint szekrekedéses vagyok.

Elsö ket evben nagyon sok tyúkhúslevest ettem fött zöldséggel

1 es voltam

márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, es cigizni cigizek, mostanaban kezdem leszokni 1-3 as voltam
márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!
márc. 5. 16:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Szívesen, azért a túrós lepényrôl ne mondjál le! 😊
márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezért írtam, hogy mindent ehet, amit bír! Ezt pedig egyénileg fogja kitapasztalni. Nyilvàn puffasztó ételeket nem javasolt, csak óvatosan visszaemelni az étrendbe.
márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!