Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen tüneteket okoz ha...

Milyen tüneteket okoz ha fagyasztott étel romlott és megeszik?

Figyelt kérdés
Többedszörre történik meg velünk, szobatiszta gyerekeink anyóséknál vannak és úgy jönnek haza hogy megy a hasuk de ilyen vízszerűen és alig bírják visszatartani. Külön külön voltak ott a gyerekek mindig. Volt hogy hányt is az egyik. Senki más nem lesz beteg utána szóvsl nem vírus. Volt hogy nekem is fájt ott egész éjjel a gyomrom, másnap megtudtam hogy 10 napos volt a kenyér smiből melegszendvicset csinált anyósom. Szerintem egy ilyen kenyér penészes lesz még ha nem is látszik. Azt tudom higy gyakran legagyasztanak ételeket amit főz vagy menzáról hoz és azt adják gyerekeknek oda. Nekem az a gyanúm hogy ezekkel az ételekkel van gond. Itthon sosem lesznek ilyen betegek. Hogy deríthetném ki ezt? Már tényleg nem először fordul elő ez....anyos simán csinál olyat hogy összeönti a gulyásleves maradékot a zöldbablevessel. Ezt tudom mert ők mondták higy mi is nyugodtan csináljuk. Hát szerintem ez undorító
márc. 12. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy étel normálisan van lefagyasztva - főzés és kihűlés után -, annak nem szabadna ilyen tüneteket okoznia. Gyanítom, hogy nem megfelelően tárolja az ételeket. Napokig rohasztja őket a hűtőben, mielőtt lefagyasztja, vagy kint hagyja a meleg konyhában. Vagy nem forralja őket fel fogyasztás előtt. Vagy ezek keveréke.

A penészes kenyér és a kétféle összeöntött leves számomra elég indok lenne arra, hogy többet ott ne ehessenek a gyerekeim.

márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hogyan deríthetném ki ezt? Férjemnek próbáltam már mondani egyébként ő sem szereti a saját anyja főztyét. Tényleg néha hihetetlen mit kotyvaszt össze.
márc. 12. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Leginkább az a veszélyes, ha fehérje tartalmú ételben elszaporodnak a Clostridium botulinum baktériumok, mert azok akár halálos ételmérgezést is okozhatnak.
márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most brokkolikrémlevest csinalt azután lett rosszul kisfiunk. Rá egy órara ment a hasa! Azota is megy mint a víz de érez éhséget eszik iszik
márc. 12. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért hagyod hogy ott egyen? Vagy egyszer nézd végig mit hogy csinál, milyen hozzávalókból. Az is lehet, hogy valamire allergiás a gyerek amit otthon nem használsz.
márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom eltiltani a nagyszülőktől. Pont ezért kérdezem hogy tudnám kideríteni. Én nem voltam ott most csak férjem. Több gyerekünk van mindig másikkal történt uh nem hiszem h allergia.

Azért nem vádolhatok meg egy 60 éves embert bizonyitekok nélkul. Igy is elégge kiállok a gyerekekert és emiatt feszültseg keletkezik ferjem és köztem mert ő mindig őket védi. Ha valoban rájönnek h vmi nem oke amit csinal akkor soha nem engedném h ott egyenek

márc. 12. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor bevizsgáltathatod az ételt valahol, talán a nébihnél, de háziorvossal is beszélhetsz, hogy mit javasol.
márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, ezek után NEM menne oda a gyerek, akkor sem, ha a férjem kiveri a balhét. Kizárt, és nem, ő sem vinné, mert nem normális, hogy mindig gyomorrontással érnek haza.


Vagy még rosszabbal.

márc. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem tudod eltiltani. De igen, te vagy az anyja, ki védje meg, ha nem te?


Állj a sarkadra és verd ki a balhét, ha kell.

márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!