Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi az a szénhidrátmennyisé...

Mennyi az a szénhidrátmennyiség, ami még biztonságosan fogyasztható egy nap, és nem vezet cukorbetegséghez?

Figyelt kérdés

Konditermi edzést végzek heti 4x, enyhe kalóriatöbbletben vagyok, a makrótápanyagaim eloszlása naponta:

1,5-2 g fehérje / ttkg

0,5-1 g zsír / ttkg

És az összes többi szénhidrát.

Mivel kevés zsírt eszek, van hely a CH-nak bőven. Mi a max. CH aminél többet nem ajánlott enni egy nap. A teremben 5 g / ttkg-t mondtak, de ezt egy no name gyúrós arctól hallottam, szóval nem annyira hiszek neki. Aztán ki tudja, lehet igaza van.😊



márc. 18. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy infó, talán hasznos: Mikor diétáztam, (közel fél év kalóriadeficit), voltam laborban, kereken 5 volt a vércukrom, akkor ettem napi 180-200 g szénhidrátot. Most eszek 350-400 g körül, szintén voltam laborban, így 5,12 volt a cukrom.
márc. 18. 21:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem önmagában a szénhidrát mennyisége okoz cukorbetegséget, hanem a magas testzsír-százalék, a fizikai inaktvitás, az ultrafeldolgozott ételek, a telített/transz zsírok, genetikai tényezők, meg egy csomó más faktor.
márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ajánlott bevitel 4-5 g/ttkg. 350-400 gramm az rengeteg....

De nem (csak) ezen múlik, hogy ki lesz cukoirbeteg. Genetika, CH típusa, mozgás stb.

márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit bonyolultabb ennél. Egyrészt van a hasnyálmirigyednek egy kapacitása (nem tudhatod mennyi, ha sok a felmenőid közt a 2-es cukorbeteg, akkor valószínűleg nem túl bőséges). Másrészt van a szervezetednek egy inzulin érzékenysége. Genetikán is múlik, de ha sok izmod van és/vagy sokat mozogsz, akkor ez magas, ergó kevés inzulint kell a szervezetednek termelni. Szóval ha heti többször edzel, nem izgulnék ezen.


A reggeli vércukorszint nem jelzi vissza monoton módon azt, amit gondolsz. Nálam a magasabb szénhidrát bevitel alacsonyabb reggeli vércukorszintet okoz. Ha fogytán a szervezetben a szénhidrát, fiziológiai inzulin rezisztencia alakul ki (nagyon alacsony inzulinszint mellett). Ez normális, egészséges dolog, de feljebb megy tőle a cukor az egészséges határokon belül.

márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

85 kg vagyok, a 400 g CH nem éri el az 5 g/ttgk-t.

Nagyszülőig tudom a felmenőimet, se apai, se anyai ágon nem volt a családunkban cukorbeteg.

márc. 19. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!