Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék egészségesen...

Hogyan tudnék egészségesen táplálkozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet hogy már sokan kérdezték de milyen ételeket egyek hogy egészségesen táplálkozzak? Előre köszönöm a válaszokat!

márc. 19. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a célod? Mit szeretnél elérni ezzel a váltással?


Én a változatosság híve vagyok: 30% növényi, 30% állati eredetű étel, a maradék 40% meg olyan, ami az ízlés...

márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

gyermekláncfű salátának haltepertővel nagyon finom, csalán szörp nagy ajándék a szervezetnek.

És minden ami természet adta .

márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat :) Az első kommentelőnek meg: eddig nem egészségesen ettem, meg is lett a következménye. Aztán úgy gondoltam hogy ideje változtatni. A célom hogy egészségesen éljek hogy könnyebb legyen.
márc. 19. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az egyetemi anyagot:

[link]

márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt található a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének ajánlása:


[link]

márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És a fűszerek mindig vissza térő mondatok hogy a magyar konyhának nincsenek fűszerei?

Jelentem vannak nem is akármilyenek,mert amit ma gyógynővénynek ismer a tudomány na azok voltak a fűszernövényeink.

-Vasfű só helyet is jó

-rozmaring

-szurokfű

-levendula

-zsálya és így tovább.....

márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, én is az okostányért akartam írni. :) Az egy egyszerű, jól érthető ökölszabály, amit ha többnyire betartasz, akkor rendben lesz az étkezésed.


További hasznos infók: fehérje jó minőségű, alacsony zsírtartalmú forrásból származzon (fehér húsok, tejtermékek), minél kevesebb állati eredetű zsiradék, minél több lassan felszívódó szénhidrát és minél kevesebb hozzáadott cukor. Zöldségek, nyersen + változatos formában feldolgozva, gyümölcsök (cukortartalomra azért figyelni kell), megfelelő mennyiségű rost.


Semmiről nem kell lemondani, de nagyon nem mindegy, hogy hetente 1x eszel édes péksüteményt reggelire vagy mindennap. Vagy hogy havonta 4x eszel rántott dolgot vagy 14x.


De fontos a mozgás, az alvás és a stresszkezelés is a hosszútávú egészségmegőrzés érdekében.

márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: és gabonák és hüvelyesek!
márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!