Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha mekibe megyek jobban...

Ha mekibe megyek jobban megéri ezt venni?

Figyelt kérdés

Alapjárat egy meki (és a többi ilyen) ellenes ember lettem mert tisztába vagyok hogy egy tele ízfokozózott méreg az egész viszont barátokkal családdal mindig ilyen helyekre szoktunk menni enni és én inkább nem kerék de az meg milyen..

Itt jön az ötlet hogy mi lenne ha csak nuggets-et vagy bármilyen csirkés terméket rendelnék

Ezek ugyanannyira ártalmasak és hízlalnak mint a többi húsos vagy nem?



márc. 27. 11:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én például alapvetően csak sültkrumplit és fagyit eszek meg onnan, illetve régen halrudat megettem. Tehát ha társaság nagyon-nagyon oda akar menni, akkor nálam ennyi a történet. De én már arra is húzom a számat, mert nagyon ocsmány módon elszállt a Meki és kihasznál minket. Inkább étteremben költök ugyanannyi pénzt háromszor nagyobb adagra.


35/F

márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

igy van ezt kihagytam

3400 pl egy nagyobb burgeres menü.. csak hogy kicsit nagyétkű embernek mint én az édes kevés

A kedvenc helyemen pedig egy jó nagy gyros tál 3000

Sehol se érik meg ezek a mekik erre sikerült hálistennek rájönnöm

márc. 27. 11:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Natehát. Nem "tele ízfokozózott méreg" az egész, ez butaság. Sok benne a cukor, fehér liszt (gyorsan felszívódó szénhidrátok) és zsír, kevés benne a rost, tehát pont az ellentéte annak, amilyen élelmiszereknek az étkezésünk nagyobb részét kellene kitennie. De ugyanez igaz pl. egy Don Pepés pizzára is. A csirkés cuccaikban kevesebb a kalória, a nuggetsben pl. nincs szénhidrát, a wrap-ekben még valamennyi zöldség is van, de a nuggets mellé meg krumplit ennél gondolom, szóval igazából majdnem mindegy.


A fő kérdés, hogy milyen gyakran mentek ilyen helyre enni a családdal/barátokkal? Milyen alkalmakkor? Ebéd/vacsora időben? Mert ha hetente többször, akkor nuggets-szel sem leszel előrébb, akkor valami alternatívát kell kitalálnod. Ehetsz előtte vagy utána otthon vagy más helyen, a körülményektől függ. Egyszer-kétszer oké, hogy mondjuk egy wrap + sali vagy nuggets + sali, de heti többször ez sem lesz túl egészséges. Ha csak havi 2-3x mentek, és mellette a többi étkezésed egészséges, kiegyensúlyozott, akkor nem attól a havi 3 hamitól leszel elhízott vagy cukorbeteg.

márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 menni az irdatlan sok de én meg is mondtam hogy havi 1x a maximum már egy ideje tartom

Csak szar hogy mindenki eszik én meg csak vagyok

Aztan ha vége az esetek 70%-ába megyünk haza

márc. 27. 11:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha havi 1x mész akkor nyugodtan betolhatsz bármit. :) De miért mész velük, mármint milyen alkalmak ezek? Barátaiddal értem, oké, ez is a programozás része, de heti többször, tényleg? Nem lehet alternatívákra rábeszélni őket? Bár az ilyen kínai, pizzás, török stb. kb. mind egészségtelen heti többször sajnos. :( Családdal milyen alkalomból mentek heti többször? MIért nem opció h nem mész velük?
márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én egy menütől jól lakom. Ha fagyit is eszem, akkor totál kipukkanok. És nincs lelkiismeret furdalásom sem, mert hónapok telnek el egy-egy Mekizés között. Annyira nem is drága. Azért ennyiből így jól lakni, plusz desszert máshol én azért annyira nem tudok. A fagyi szerintem kifejezetten finom.

Semmi bajod nem lesz, meg másnak sem, ha időnként eszik ott.

De nyugodtan mondd a családnak, hogy próbáljatok ki más helyeket is. Az tényleg nem jó, ha gyakran, mindig ott esztek.

márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5 én minden erőmön ezen vagyok

Hálisten barátnőmmel kettesbe könnyebb mert ha én fizetek nincs egy szava se xD

De elképesztő kövér mindenki és nem zavar senkit ez ilyen napi rutin már szinte

#6 Tudom de tudhat vmit ez a hely mert azt aláírom hogy olyan íze van hogy visszamész de le lehet szokni szerintem (olyan ez nekem mintha cigiztem volna 😅)

márc. 27. 11:58
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha mekiben jól akarok lakni akkor 6-8 ezer forint alatt sosem úszom meg mert legalább 4-5 nagyobb szendvics kell.


Ellenben ha rendelek egy nagy adag gyros tálat azért valóban fizetek 2200 forintot és pont jól lakok vele.

márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hármasnak amúgy nagyon igaza van, egészségtudatos szempontból is alkalmanként nyugodtan meg lehet engedni magunknak.

Én sem ezért nem szeretem, bár időközben pont átálltam rostdús étrendre. Én egyszerűen a legtöbb kajáját nem szeretem. Ott kezdődik, hogy nem eszek hamburgert. Egyáltalán sehol, minőségi helyen sem. Úgyhogy még akarva sem tudok kitolni magammal így. :D

márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jesszus, ti miből vagytok és mekkorák vagytok? :DDDDD

Én egy szendviccsel és egy burgonyával jól lakom. De nagydarab pasik sem esznek a környezetemben 2-nél többet.

márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!