Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha ilyen a székletem, mi a...

Ha ilyen a székletem, mi a probléma? Hogyan derítik ki?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Észre vettem, hogy a székletemben szinte állandóan vannak emésztetlen ételdarabok. Sok zöldséget is eszek, próbálok egészségesen étkezni, néha sietve de úgy gondolom normálisan rágom meg az ételt. Olvastam, hogy lehet gyors anyagcsere is az oka, ami igaz lehet rám mivel vékony vagyok hiába eszem bármit nem igazan hízok… viszont felszívódási probléma is lehet ami miatt szintén emésztetlen maradhat az étel. Pár éve elkezdtem hizni(nem volt túlsúly) aminek örültem is, végre nem voltam nádszál. Aztán jött egy nagyon stresszes időszak ami alatt rögtön elfogytam es azóta sem sikerül hizni . Ha pl károsodtak a bélbolyhok, ezt hogyan derítik ki? Gondolom gasztroenterológushoz kell fordulnom, viszont még soha nem voltam ezért nem tudom mégis mire számitsak, gondoltam valaki volt hasonló cipőben és megosztaná a tapasztalatait velem. Előre is köszi.
márc. 30. 18:01
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"állandóan vannak emésztetlen ételdarabok"


Nem akarok indiszkrét lenni, de milyen ételdarabokat találsz?

A bélbolyhoknak sok köze nincs az ételmaradékokhoz, mert alapvetően a gyomorsav bontja le ezeket. A bélbe már szinte pépes formában érkezik meg az étel.

márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nekem szinte sosem teljesen pépes 🙉

Darabos, pl legutóbb gomba darabkákat ismertem fel benne, salátát (olyan volt mint a főtt spenót, egyben) paradicsom héját is láttam.

márc. 30. 18:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg persze van amit nem ismerek így fel de darabkák vannak benne, szóval nem pépes, sima massza. Ez most hülyén hangzik :)) de hát erre van ez az oldal.
márc. 30. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát a gomba nem is számít jól emészthetőnek. Ez normális.
márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális.
márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!