Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízhatnék? 34 éves...

Hogyan hízhatnék? 34 éves vagyok,171 cm magas, átlagban 54 kg.3 gyermekem van. Alkatilag sovány vagyok, családi vonás.

Figyelt kérdés
Szeretnék hízni, de sehogy sem megy.Ehetek bármit, nem fog rajtam még az édesség sem.Az édességgel csínnyán kell bánnom mert hajlamos vagyok a candidára.Javaslatot szeretnék hogy az étrendem hogyan alakítsam, mert szeretnék legalább 3-4 kg-ot felszedni.Cukorterhelésen is voltam ami jó.9 hónapos a babám, a terhességet 54 kg-al kezdtem, de már egy kilóval könnyebb vagyok, 53.Hízni szeretnék nem fogyni.Várom a ötleteket.
2010. okt. 27. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen az alakon csak formalni tudsz, amit tornanal fogsz tudni elerni.

Enis 4 gyermeket neveltem, de elkezdtem futni es ettol mar izmosodtak a labaim pl., aztan lehetne erobikozni, En ezt itthon oldottam meg, video kazettat szereztem be, es ket kisebb sulyzot, 2 kg-at.

Amikor izmositani fogod a testedet, akkor mar formas leszel, nem leszel ez a "vezna" tipus, es a mozgas miatt ehesebb is leszel, tehat tobbet fogsz enni, de ilyenkor inkabb zoldsegeket egyel inkabb, ne hust. Lehet nagyon jo leveseket pl. fozelekeket, vagy paroltakat a sultek melle, de a zoldsegtol szepulni fog a borod is.

2010. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A hízás lényege annyi, hogy több energiát vigyél be a szervezetedbe, mint amennyit elhasználsz. Bár, ez persze nem ilyen egyszerű. :)


A lényeg azon van, hogy "rossz" szénhidrátokat tartalmazó kaját egyél. A magas glikémiás indexű ételeket az inzulin hamar "elpakolja" a véredből. És ha éppen nincs glikogénhiány a raktáraidban (nem végeztél komoly izommunkát), akkor zsírrá fogja alakítani, és elraktározza.

Ez, ahogyan Te is írod, igen komolyan alkati kérdés is, tehát genetikailag meghatározott. Próbálkoznod kell, és nézni a kalóriá- és glikémiás index táblázatokat.

Jellemzően "rossz" szénhidrát van, vagyis magas G.I-ű a finomított búzalisztben, cukorban, rizsben, krumplipürében, érett banánban, kukoricapehelyben.


De megmondom őszintén, nem vagyok benne biztos, hogy ez túlságosan egészséges dolog: zsírosítani magadat.

2010. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Amit a 08:46-os ír, az egy olyan téma, amiben nagyon sok a félreértés.

A futás kardiovaszkuláris edzés. Megfelelő táplálkozás mellett tényleg építhetsz vele izmot. (Jó fehérjebevitel.) Tényleg ez az, amire szükséged lehet, de ez eléggé melós dolog... :)


Az aerob típusú mozgás pedig bizony fogyaszt. Ennek a lényege, hogy sokáig végezz nem túl megterhelő mozgást; legyen rendben a légzésed és a pulzusod ne menjen kb. 120-130 fölé. Na, ez az, amit neked nem szabad csinálnod! :)

2010. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

08:53

Mar bocsi, de Enis vekony alkatu vagyok, es a labaim sosem tetszettek, es a karjaim is vekonyak voltak. Az elso szules utan elkezdtem futni, es maradt az etkezesem a regi megszokott, de azt tudni kell, hogy soha nem fogyasztottam tartositott elemiszert.

Tobb mint 30 eve szultem eloszor, igy az erobik kazettat akkor meg nem ismertuk, tehat elkezdtem futni, es igy a regi vezna, koro labszar helyett, 1 csinos, formas lab lett.

Mar 1992 ota erobikozom es szinten egeszsegesen etkezem, igy most is jo alakom van, es nem log a borom, holott 4 gyermeket szultem es neveltem, ma mar nagymama korban vagyok, de most is szoktam futni es erobikozni es jogazni is, tehat megvan a rendszeres mozgasom, s nem is erzem a koromat, es nem is voltam beteg sosem.

Regen a Jane Fonda erobikjat, majd a Cindy erobikot csinaltam, es ebben az utobbiban sok az izomra epulo munka, es nem artalmas.

Egy vekony testnel csunyak a vegtagok, legalabbis En igy eltem meg annak idejen, tehat igy lehet az alakot megvaltoztatni, tornaval! Nem tudom, hogy ennek a fiatal holgynek miert lennenek artalmasak ezek a tornak, En elmultam 50 eves es meg mindig szoktam futni, uszni is, es nem szamolgatom a pulzusomat, ha elfaradok a futas kozben, akkor setalok, aztan ujra futok.

Kedves kerdezo, nyugodtan tornazzal es egyel, mivel artani nem fogsz magadnak!

2010. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves "vitapartnerem",


én aztán megbocsátok. :) Ha neked mindenféle tervezés és tudatosság nélkül sikerült elérned a célodat, akkor adj hálát a sorsnak, hogy olyan genetikával áldott meg. De a helyzet nem olyan egyszerű, hogy van a mozgás, meg a nem mozgás.


Ha szeretne felszedni valamicskét, akkor két lehetősége van. Zsír, vagy hús tehát izom. Utóbbit anabolizmusnak hívják, és a test építési folyamatait jelenti összességében. Nem mindegy, hogy megerőltető mozgással több energiát használ fel, mint ami rendelkezésre áll, és az ellenkezőjét, KATABOLIZMUST ér el. A testépítők mondjuk rizst és csirkét esznek. A rizs a szénhidrátforrás, ami az izom üzemanyaga. A csirke a fehérjeforrás, ami az izmok építőeleme. Ha építeni szeretne magára, akkor biztosítania kell a pluszt ezen szempontokból. Más kérdés, hogy ha abbahagyja ezeket az edzéseket, akkor a szervezete nem fogja fenntartani a megnövekedett izomtónust. Na, ezt meg homeosztázisnak hívják. Az energiaminimumra fog törekedni, így a "felesleges" izmot lebontja.


A legkényelmesebb járható út szerintem:

Egyszerű szénhidrátokból álló hízókúra,


vagy ha szeretne sok energiát beletenni, akkor kicsit megnövelt szénhidrát meg fehérjebevitel, és megerőltető mozgás. (Erre érdemes edzéstervet keresni.)

2010. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még valamit: BÉKE! :)
2010. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!