Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyagcsere felborulas utan,...

Anyagcsere felborulas utan, tippek hogyan hozzam rendbe?

Figyelt kérdés

Vacilaltam ide irjak e vagy a fogyokurakba...de remelem itt is lesz szakember.


Aranylag ertek a temahoz...mivel sajnos 15 eve etkezesi zavarom van. Valtakozva anorexias idoszak, bulemias idoszak...

A legalacsonyabb testsulyom 32 kg volt a legmagasabb 70 (de akkor szültem ;)). Most 52 kg vagyok.

165-166 cm.


Ami a legjobban zavar, zavart mindig is akarhanyszor megprobalom "legyözni" mpndjuk igy habar utalom ezt a kifejezest...a vegen megtorpanok es visszaesek.


Ha teljesen normalisan söt inkabb meg mindig dietasan keveset eszem (es nem hanytatom magam) szoval normalisan elek, hihetetlenül gyorsan elkezdek felszedni.


Tisztaban vagyok vele ez miert van.


Engem az erdekel ezt hogyan lehet rendbe hozni. Latom a kollegaimat, a barataimat, a csaladomat,... emlekszem a regi enemre... normalisan enni, neha többet neha kevesebbet... es egyszeruen csak a sulyomat +/- tartani...


sportolni sportolok. Erre sem lehet fogni.


Ha elkezdek dietasan vagy normalisan enni, mindenkepp kaloria többletben vagyok VISZONT nem all meg a merleg megy fel... 53, 54, 55, 56 aztan besokalok es visszesem mindig.


Ha barki terapiat javasol, köszönöm, voltam 3 külföldi klinikan is...egy vagyont adtak mar ki ram a szüleim emiatt es mindig ugyanaz lett a vege.


A kerdes az :

hogyan lehet rendbe hozni az anyagcseret?

Illetve van olyan hogy ugy szetvagtam hogy sosem lesz normalis?



ápr. 17. 20:23
 1/5 anonim válasza:
32%

Az anyagcserét gyakori pici etkezessel lehet vissza hozni, de szerintem érdemes lenne dietetikushoz fordulni.

Én ezt tőlük hallottam.

Az anyagcserét nem lehet ,,szétvagni,, de sok idő míg helyre jön. Több hónap akár év.

Kitartást.

Ha bármi kérdésed van ilyennel kapcsolatban írj privátban mert otthon vagyok a témában

ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ertem köszi. Akkor ez dietetikus akihez menjek ilyennel ne belgyogyasz?


Es valakit tudsz ajanlani aki tenyleg jo, nem szamit a penz ebben a temaban nalunk! Budapesten lenne a legjobb, csak tenyleg jo legyen. Ne az a egyel rizst csirkemellel es salit tipus

ápr. 17. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere helyrehizás évek munkája fokozatos visszaépítéssel ahogy előttem is leírták ráadásul valoszinu egy egy ehezeses idoszak utan eloazor csak az izmaid toltodnek vizzel meg szwnhidrattales amit a merlwg tobbnek mutat az nem is mind zsír


Abonyi Orsolya dietetikus! Nagyon nagyon jó! Viszont engem pl csak úgy vállalt el ha mellette vállalom hogy pszichológuahoz is eljárok hogy elkezdjek kimenni az evészavarból. Ba a mentális része nincs rendben akkor a legjobb dietetikus se fog segíteni.

ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, enni kell, sokat, mert a szervezeted kiéhezett, tönkrement.

MIUTÁN helyreállt az anyagcseréd, ami hízással is jár, igen, akkor lehet gondolkodni egy sportban, ami a súlyodat kiegyenlíti.


Én is voltam súlyosan zavaros.

A recovery alatt 60 kilóig mentem fel (40-ről), mire végre normálisan működtem.

Akkor elkezdtem sportolni, csak úgy - az étkezést nem változtattam, mert az egyenes út lett volna a visszaeséshez -, heti 2-3x és lementem 54-55-re amit tartok azóta is.


De ha maradok 60-62 kiló az sem érdekel már, csak van egyéb szervi bajom, ami miatt az ízületemnek nem jó a "túl nagy súly". :(

Én ezért fogytam le 54-56-ra, mert ott nincsenek fájdalmaim.

ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De te beteg vagy. Keress pszichológust - anélkül hiába próbálsz meggyógyulni, nem fogsz. Ez tény, mivel egyedül marha nehéz.
ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!