Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehetséges, hogy székreke...

Hogy lehetséges, hogy székrekedésem van?

Figyelt kérdés

Eléggé összevissza tudok csak sajnos wc-zni, most például péntek!óta nem volt wc-n, tehát egész hétvégén és ma sem... Minden nap fogyasztok zöldséget, gyümölcsöt, zabot, teljes kiőrlésű gabonákat + már az útifű maghéjat is iszom, hogy kicsit rendbetegyem a székelésem, de hiába.. ezek mellett persze iszom eleget, legalább 3-4 litert egy nap, leginkább víz + tea formájában. Heti 4x edzem, emellett törekszem napi 10-12ezer lépést sétálni, ami tempós, mert andalogni nem szeretek.

Most is voltam szombaton edzeni + délután sétáltam még egy nagyot, tegnap egész nap túráztam, mai napot is egy óra intenzív edzéssel kezdtem, de semmi.. még csak az ingert sem érzem, hogy mennem kellene wc-re.

Már azon gondolkodom, hogy valami hashajtót veszek... valakinek valami javaslat? :(



márc. 4. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy lány vagy-e, de nem lehet PMS?

Nekem a székletlazító szokott ilyenkor működni (nem olyan brutális, mint a hashajtó), ha tényleg ennyi vizet iszol, akkor használhat. Szokták kavasolni az egy evőkanál olajat is, de attól nekem mindig hányingerem lesz, inkább a lazítóra voksolnék

márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, igen. Múlt héten múlt el..
márc. 4. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Hormonális oka is lehet, sőt, biztosan.


Ami nekem segít, az mandarin, majd kicsit később kakaó.


NEM meghajt, viszont lágyítja a székletet.

márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ricinus olajat vettem a patikában, azt lehuztam. Na, azóta meg órák óta tisztulok... 😅 Lassan elmúlhatna a hatása..
márc. 4. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!