Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Mi az ami...

Mit csináljak? Mi az ami megindítja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom miért de kb 1,5 hete kezdődött el az, hogy nem járok rendszeresen reggelente nagy wc-re. Reggelim mindig ugyanaz, sima vajas tk toast és mellé egy presso kávé egy pötty zabtejjel.

Napi 2 liter víz megvan . Étkezni is úgy étkezek ahogy eddig, de most valamiért fura lett minden.

2 napja voltam utoljára nagy wc-n, de akkor minden kijött rajtam mivel akkor az előtt meg 4 napig nem tudtam elmenni. Olyan hasmenésem volt amúgy. De szép lapos lett utána a hasam amilyen mindenig szokott lenni.

De most is olyan mintha terhes lennék, nem tudom mi tévő legyek.

Valami jó teát tud valaki ami elindítja a székletet? Légyszi ne gyertek tejtermékekkel ( mert nem ehetek), aszalt szilvat nem szeretem, es olajat se akarok enni. Valami jót ami beválik . Köszi mindenkinek



máj. 21. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Nem szedtél mostanában antibiot esetleg?

Azt tudom mondani, hogy ha a napi folyadék mennyiség (vízre gondolok) megvan legalább 2,5 liter, akkor fogyassz több zöldséget, gyümit (nyersen).

Illetve a hunyadi víz az segít, boltokban patikában lehet kapni. Valamint egy kis probiotikumot vegyél. Ha nem rendeződik 2 héten belül, akkor pedig keress fel egy gasztroenterologust🙂

máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1,5 hete kezdődött el az, hogy nem járok rendszeresen reggelente nagy wc-re - ezzel semmi baj.

Az egészséges emberek eleve nem járnak "rendszeresen reggelente" nagy wc-re, ugyanis nem ugyanazt eszik minden nap.


Nem kell pszichésen rákondicionálni magad a reggeli szrásra, mert az már nem oké, és látod, milyen problémát okoz, ha két napig nincs székleted.


Sokunknak nincsen, teljesen oké.

máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkora hasam van, hogy szétreped.

Ülve alig kapok levegőt, én nem tudom mi tévő legyek , de már nagyon elegem van ebből. 3 napja bennem rohad a cucc, és tökre szar.

Ma normális kajakat ettem , mint ahogy a napokba, de egyszerűen nem értem hogy akkor miért nem tudok normálisan wc-re járni.

Ma reggel ettem egy szelet tk piritóst vajjal plusz sonkával és paradicsommal + ubival illetve presso kávé egy pötty zabtejjel


Ebédre: zöldségleves és egy nagy zsemlegombóc ami husival volt töltve, másodiknak pedig:

durum tészta + 1 avokádó + szeletelt sonka ( beletépkedve) + koktél pari + egy zacskó szarvasi light mozarella + pár szem olivabogyó

Aztán ezt leöblítettem presso kávéval amibe raktam egy pötty zabtejet. Aztán megettem egy fürt szőlőt.


Ennyit ettem ma, többet nem eszek egyrészt mert nem szoktam másrészt meg tele vagyok.

De olyan szinten tele vagyok, hogy tényleg szétdurranok.


57,1 vagyok alapból, tegnap este 59 voltam reggel meg 58,9 . ( tudom hogy este teli gyomorral nem mérjük meg magunkat, csak már olyan szinten felcseszett a dolog h kénytelen voltam felállni rá).

Attól félek, hogy minden zsírként fog rajtam lerakódni, mintha az arcom pufibb lenne, és EZ OLYAN SZINTEN FELCSESZ MINT A **élet . Könyörgöm valaki nyugtasson meg.

máj. 22. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel éhezteted magad, nem kell csodlákozni, hgoy nincs székleted.
máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem éheztetem magam
máj. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!